سرویس موسیقی هنرآنلاین: نامش را که سرچ می‌کنید با دو قطعه منتشرشده از او مواجه می‌شوید، " مغرور" و " تو برقص". بردیا کرد یکی از خوانندگان جوان است که صدای او این اواخر در گوش مخاطبان موسیقی پاپ پیچیده است.

برای اینکه کمی بیشتر با این خواننده آشنا شویم با او به گفتگو نشسته‌ایم.

چرا در این بحبوحه و این شلوغی وحشتزا خواننده شدید؟ فکر نمی‌کنید در میان این همه خواننده گم ‌شوید؟

هرچند بعد از مشورت‌های زیادی که با اهالی موسیقی داشتم تصمیم به ورود به این عرصه را گرفتم، اما عامل اصلی برای شروع این کار عشق و علاقه‌ام نسبت به موسیقی و خصوصاً خوانندگی بود. از کودکی آرزویم بوده است که به صورت حرفه‌ای موزیک را پیگیری کنم و برای رسیدن به این هدف نیز تلاش کرده‌ام و همچنان نیز به تلاشم ادامه خواهم داد. معتقدم هرچقدر هم که بازار شلوغ باشد بازهم می‌توانم خودی نشان بدهم و موفق باشم. من یاد گرفته‌ام که تلاش و پشتکار بی نتیجه نخواهد ماند.

 موسیقی چهره‌ای جدی در ایران ندارد، در این میان چطور به صورت جدی تصمیم به دنبال کردن آن دارید؟

سخن شما کاملاً صحیح است، اما من با انگیزه‌ وارد این عرصه شده‌ام. صد البته که یکی از جنبه‌های حرفه‌ای‌گری درآمد و بازخورد اجتماعی پیشه موردنظر است، اما من بیشتر از روی علاقه‌ام وارد شدم و به مشورت‌های بزرگان اعتماد کردم و با اتکا به عشقم به موسیقی این راه را آغاز کردم.

فکر می‌کنید با این اوضاعی که در فضای موسیقی کشور حاکم است بتوانید ماندگار شوید؟

معتقدم تلاش بی نتیجه نخواهد ماند، من تمام تلاشم را می‌کنم و امیدوارم این اتفاق بیفتد. البته در کنار کیفیت مناسب موزیک و آواز، باید یک هنرمند از جایگاه اجتماعی مناسبی هم داشته باشد که این امر کاملاً بستگی به رفتار او دارد. حرف‌ها و تصمیمات هنرمند است که مشخص می‌کند چه بخشی از جامعه هوادارش خواهد بود. اگر صرفاً به دنبال حاشیه باشد ممکن است چند صباحی نامش روی زبان‌ها بیفتد اما همانطور که ناگهان مشهور شده، ناگهان نیز از یادها خواهد رفت. اصلاً علاقه‌ای به چنین روش‌هایی برای محبوبیت و مشهور شدن ندارم.

 خودتان فکر می‌کنید مخاطبان شما از کدام قشر جامعه باشند؟

جامعه هدفم جوانان متولد دهه‌های 60 و 70 هستند و در انتخاب ملودی و ترانه هم به این موضوع فکر می‌کنم که مخاطبان با این سن و سال آیا از چنین اثری استقبال خواهند کرد یا نه؟ اما از سکون بیزارم، هرچند مخاطب اصلی‌ام این قشر از جوانان است اما در آینده سعی می‌کنم برای سنین مختلف نیز بخوانم.

برنامه آتی شما به چه شکل است؟

به زودی آلبوم منتشر خواهد شد و کنسرت نیز پس از انتشار آلبوم در دست اجرا قرار خواهد گرفت. امیدوارم مخاطبین از آلبوم لذت ببرند، مهم‌ترین امر نیز همین لذت بردن است. فکر می‌کنم جای کسی را تنگ نخواهم کرد و کسی نیز جای مرا نخواهد گرفت.