سرویس موسیقی هنرآنلاین: علی‌اکبر صفی‌پور مدیرعامل بنیاد رودکی ضمن بازدید از اجراهای روز دوم جشنواره ملی موسیقی جوان گفت: جشنواره موسیقی جوان یکی از جشنواره‌های خوب، پایه‌ای و استعدادیاب است و لذا در این سیزده دوره‌ای که برگزار شده، توانسته استعدادهای خوبی را در عرصه موسیقی به جامعه معرفی کند. امسال هم با برنامه‌ریزی‌های دقیقی که انجمن موسیقی انجام داده و جلسات معتددی که با آنها داشتیم، تلاش کردیم که این روند بهتر شود و توسعه پیدا کند تا پایه جشنواره مستحکم‌تر از گذشته کار خودش را دنبال کند و خوشبختانه اجراهای بسیار خوبی را نیز در این دوره از جشنواره شاهد بودیم.

او ادامه داد: برگزاری این جشنواره حتماً مفید بوده که به ایستگاه سیزدهم رسیده است و این موضوع نشان می‌دهد که دست اندرکاران و تصمیم گیرندگان این جشنواره هر ساله با ابتکار عملی که به خرج می‌دهند، جایگاه و پایگاهی که این جشنواره در نزد اهالی موسیقی پیدا کرده است، باعث شده است که اقبال عمومی جهت شرکت در این جشنواره زیاد شود و به همین میزان انتظارات از جشنواره و دبیرخانه آن گسترده شود و مطمئن هستم که کارهایی که در حال انجام است، براساس استقبالی که در رشته‌های مختلف صورت می‌گیرد، روز به روز بهتر خواهد شد.

صفی‌پور درباره عدم همکاری صداوسیما با این جشنواره توضیح داد: در ابتدا باید بگویم که جواب این سؤال را باید از صدا و سیما بگیرید اما به هر حال آن‌ها هم یکسری معذوریت‌های قانونی در ضبط و پخش اینگونه برنامه‌ها دارند و باید آن را درک کرد و تا زمانی که این موانع حل نشود، خیلی نباید انتقاد کنیم. حتماً آن‌ها هم ضوابطی دارند و باید این ضوابط کار خودشان را انجام دهند و از جایی باید انتظار داشت که اختیارش را داشته باشند؛ اما این کار را انجام نمی‌دهند. قطعاً دبیرخانه جشنواره تلاش‌هایی را برای پوشش صدا و سیما از جشنواره موسیقی جوان کرده است و امیدواریم این مسئله در سال‌های آینده حل شود.

او تاکید کرد: مأموریت اصلی بنیاد رودکی حمایت از موسیقی نواحی، موسیقی اصیل ایرانی و... است، لذا نه تنها این جشنواره، بلکه تمام فعالیت‌هایی که در حوزه هنر انجام می‌شود و به نوعی بنیاد رودکی می‌تواند از آن‌ها حمایت کند، این حمایت‌ها صورت می‌گیرد؛ اما جشنواره موسیقی جوان جایگاه خاص خودش را دارد و این رویداد، جشنواره‌ای است که به کشف استعداد کمک می‌کند و این موضوع جزو مأموریت‌های بنیاد رودکی نیز هست. یعنی هرچقدر هم بنیاد بتواند در این حوزه کمک کند که این جشنواره در سطح خیلی بهتر و عالی‌تری برگزار شود و از لحاظ مالی در خدمت این جشنواره باشد که فشار کمتری به شرکت‌کنندگان وارد شود و یا امکانات بهتری را در اختیار شرکت‌کنندگان و داوران قرار دهد، مطمئناً بنیاد رودکی کمک‌های خودش را کرده است و از این به بعد هم کمک خواهد کرد.