به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی ششمین جشنواره موسیقی نوای خرم، در متن فراخوان ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) آمده است:

" به نام خالق هستی

خداوند بزرگ را سپاسگزاریم که برای ششمین سال پیاپی افتخار برگزاری جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) را که با نام هنرمند وارسته و آهنگساز برجسته کشورمان همایون خرم آراسته است نصیبمان کرد.

ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم ۶) همچون دوره‌های گذشته، هنرجویان و هنرمندان زیر 18 سال را مد نظر دارد و توسط مؤسسه فرهنگی و هنری رادنواندیش با همراهی خانواده محترم استاد همایون خرم و مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

هدف اصلی جشنواره، بالا بردن سطح فرهنگی جامعه از طریق ارتقای سطح هنری و موسیقایی کودکان و نوجوانان با تأکید بر پاسداشت و گسترش فرهنگ اصیل و فاخر ایرانی با استفاده از نمونه‌ها و الگوهای موجود در جامعه هنر ایران‌زمین است.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مرحله ارسال آثار تصویری به دبیرخانه جشنواره از 22 تیرماه 1398 آغاز و در تاریخ 15 مهرماه 1398 پایان می‌یابد. پس از بازبینی آثار و اعلام اسامی برگزیدگان، مرحله رقابتی در روزهای 7، 8، 14 و 15 آذرماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود و در نهایت ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم در ۲۱ آذرماه ۱۳۹۸ در تالار وحدت تهران به پایان می‌رسد.

نوازندگان کلیه سازها، خوانندگان و همچنین گروه‌های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب (کمتر از 18 سال) می‌توانند با اجرای یکی از تصانیف و یا قطعات بی‌کلام اساتید مرتضی محجوبی، ابوالحسن صبا، روح‌الله خالقی، مجید وفادار، مهدی خالدی، علی تجویدی، همایون خرم‌، حبیب‌الله بدیعی، پرویز یاحقی و اسدالله ملک که به شکل رسمی عرضه شده، به‌صورت تک‌خوانی، تک‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و گروه‌نوازی در این جشنواره شرکت کنند.

علاقه‌مندان برای آگاهی از شرایط شرکت در جشنواره و فرستادن آثار خود می‌توانند به تارنمای ویژه این جشنواره به نشانی www.khorramfestival.com مراجعه کنند.

شرایط عمومی

متولدین از تاریخ 25/09/1380 به بعد می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

رقابت در گروه‌های سنی 4 تا 18 سال خواهد بود.

شرایط اختصاصی

اثر اجراشده باید دارای شرایط زیر باشد:

- اجرای یک اثر از ساخته‌های اساتید به نام موسیقی ایران: مرتضی محجوبی، ابوالحسن صبا، روح‌الله خالقی، مجید وفادار، مهدی خالدی، علی تجویدی، همایون خرم‌، حبیب‌الله بدیعی، پرویز یاحقی و اسدالله ملک به‌صورت تک‌نوازی، تک‌خوانی، هم‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌خوانی و هم‌نوازی، گروه‌نوازی.

- شرکت‌کنندگان از اجرا و ارسال آثاری که به‌صورت توسط این اساتید اجرا شده است، خودداری کنند (ضمن تأکید بر اهمیت ردیف در فراگیری موسیقی ایرانی، توجه نمایید در این جشنواره داوطلبین باید تنها آهنگ‌های بی‌کلام و باکلام، موزون و ملودیک و قطعات ضربی اساتید ذکرشده بالا را اجرا و ارسال کنند. افرادی که تمایل به اجرای ردیف دارند می‌توانند در جشنواره‌هایی که به این امر اختصاص داده شده شرکت کنند).

نوازندگان کلیه سازها (ایرانی، کلاسیک، ...) مجاز به شرکت در این جشنواره هستند.

افرادی که در دوره‌های گذشته این جشنواره و یا سایر جشنواره‌ها شرکت کرده‌اند، این بار باید یک اثر متفاوت با دوره‌های قبل ارسال کنند.

هر شخص می‌تواند تنها در دو اجرا برای شرکت در جشنواره ثبت نام کند، یک اجرای غیرگروهی (تک‌نفره، 2 یا 3 نفری) و یک اجرای گروهی (4 نفری و بیشتر)

داوطلبینی که قصد اجرای چند اثر در قالب یک اجرا را دارند، توجه داشته باشند که زمان برای این‌گونه اجراها نباید از 6 دقیقه تجاوز کند.

شرایط و نحوه ثبت‌نام

شروع ثبت‌نام از روز شنبه تاریخ 22/04/1398

پایان مهلت ثبت‌نام تاریخ 15/07/1398 ساعت 24 خواهد بود.

هر شخص می‌تواند در قالب اجرای فردی (تک‌نوازی، تکخوانی) یا گروهی (هم‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و هم‌خوانی) اقدام به ثبت نام مشخصات در سایت کند.

داوطلبان ابتدا باید فرم مشخصات فردی/2 یا 3 نفری/ گروهی را تکمیل کنند.

در مرحله بعد فایل تصویری اجرا با پسوند MP4 یا MOV و اندازه حداکثر 50 مگابایت در جای مخصوص بارگذاری شود.

پس از تکمیل ثبت نام و بارگذاری ویدئوی اجرا و تأیید نهایی توسط کاربر یک شماره پیگیری در اختیار فرد قرار می‌گیرد که برای پیگیری‌های بعدی باید نزد خود حفظ کند.

در صورتی ‌که موفق به ارسال فایل تصویری از طریق اینترنت نشدند می‌توانند فرم ثبت‌نام را تکمیل و گزینه‌ی ارسال از طریق پست را انتخاب کرده و فایل تصویری اجرای خود را با کیفیت ضبط مناسب و به‌صورت لوح فشرده (CD/DVD) به همراه شماره پیگیری ثبت‌نام از طریق پست سفارشی به آدرس: تهران- خیابان شهید بهشتی- خیابان کاووسی‌فر- کوچه باربد- پلاک 30- طبقه اول- کد پستی 1577714311 ارسال کنند.

توجه:

 فایل‌های غیرتصویری مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

فایل‌های ارسالی مسترد نمی‌شود.

داوطلبین هنگام شروع ضبط آثار ارسالی ابتدا نام و نام خانوادگی، نام اثر و نام آهنگساز را ذکر کنند.

مهلت ارسال آثار تا پانزدهم مهر آبان ماه 1398 بوده و غیرقابل تمدید است.

سایر نکات

گروه‌های داوطلب می‌توانند با نام گروه، آموزشگاه‌ موسیقی یا مرکز آموزش موسیقی مربوطه در این جشنواره شرکت کنند.

"کارِ گروهی" و شرکت "آموزشگاه‌ها" امتیاز ویژه دارد و از آن‌ها تقدیر می‌شود.

شرکت‌کنندگان می‌توانند رخدادها و اخبار جشنواره را از طریق تارنمای جشنواره پیگیری کنند.

ارسال اجرا و ثبت‌نام به‌منزله تأیید و اجرای آن در انتخاب نهایی نخواهد بود.

پذیرش اطلاعات و تصاویر دال بر پذیرش داوطلب در مرحله داوری و نهایی نخواهد بود. از نفرات انتخاب‌شده توسط هیئت داوران برای شرکت و اجرای حضوری در مرحله نهایی جشنواره که در آذرماه 1398 برگزار می‌شود، دعوت به عمل می‌آید.

تلفن تماس برای کسب اطلاعات بیشتر: 88528147-021 و 88528148-021 فکس: 88503908-021

پست الکترونیک: info@khorramfestival.com

وب‌سایت:www.khorramfestival.com

کانال تلگرام: https://telegram.me/Navaye_khorram

صفحه اینستاگرام: http://www.instagram.com/Navayekhorram

صفحه فیس‌بوک: www.facebook.com/navayekhorram