سرویس موسیقی هنرآنلاین: داریوش آذر عضو سابق گروه پالت دو سال است که از این گروه جدا شده و به‌تازگی مسیرش را علاوه بر نوازندگی در بخش خوانندگی هم به شکل جدی‌تر پیش می‌برد. او در این مدت چند تک‌آهنگ شامل "آبى خاکسترى"، "اینک مهر تو" و "سیاه‌وسفید" را منتشر کرده است.

آذر اولین آلبوم شخصی خود را روز پنجشنبه ششم تیرماه منتشر کرد. این آلبوم با عنوان "آبی خاکستری" در خانه وارطان رونمایی شد.

او درباره اولین آلبوم خود توضیح داد: "آبی خاکستری" در فضایی عاشقانه و اجتماعی و تحت تأثیر از احوالات زمانه‌ خود شکل گرفته است. در این آلبوم 11 قطعه‌ای از سروده‌های شاعرانی چون محمدرضا شفیعی کدکنی، حمید مصدق، احمد شاملو، رضا براهنی، خودم، اهورا ایمان و افشین یداللهی استفاده شده و هنرمندانی چون میلاد عالمی، مهرداد عالمی، پیمان حاتمی و امین طاهری در آن ساز نواخته‌اند.

آذر اضافه کرد: به نفع همه ما است که در ذهنمان گروهى با منافع مشترک بسازیم که شامل تک‌تک گروه‌ها و افراد است تا کمکى به این وضع نابسامان موسیقى باشد و سالیان سال باقى بماند.

آذر با کنار هم قرار دادن نام قطعات آلبومش نوشت: زمین چرکین بود و من سفر کردم، نمی‌دانستم تا به کجا بروم، با تجربه‌ دردهایى که اگر آبى نمی‌شد خاکسترم می‌کرد، اینک با مـهر تو، از دوراهى سیاه‌وسفید عشق گذر می‌کنم، پس به رفتنت بگو، که ناگزیر، با طعنه به این ماجرا، در میان بوسه‌هایت، به تو می‌رسم، به آغاز... شما را دعوت می‌کنیم به شنیدن یک داستان واقعى.