به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری "نغمه حصار"، آلبوم "طرز مستور" با نوازندگی سنتور علی بهرامی فرد و نوازندگی تار و عود هادی آذرپیرا، دوشنبه 31 تیرماه ساعت 21 همزمان با برگزاری کنسرت این اثر موسیقایی توسط موسسه فرهنگی هنری "نغمه حصار " روانه بازار موسیقی خواهد شد.

تازه‌ترین اجرای زنده پروژه "طرز مستور" که مراحل پیش‌فروش آلبوم آن در سامانه‌های مجاز فروش آثار موسیقایی (بیپ تیونز) آغاز شده است، به همت موسسه فرهنگی هنری "نغمه حصار" با مدیریت و تهیه‌کنندگی افشین معصومی در تالار رودکی تهران برگزار می‌شود.

"طرز مستور" از جمله پروژه‌های موسیقی ایرانی است که طی ماه‌های اخیر علاوه بر تهران در چندین شهرستان نیز پیش روی مخاطبان قرارگرفته است. از علی بهرامی فرد و هادی آذرپیرا که همکاری‌های مشترکی با کیهان کلهر در کنسرت‌های پیشین او داشتند، پیش‌ازاین آلبوم بی‌کلام "راح روح" منتشرشده بود.

"حضور"، "طرز مستور- علی بهرامی فرد"، "سُکر- بیات اصفهان، نهفت"، "لیلی – علی بهرامی فرد (با الهام از موسیقی جنوب خراسان)"، "طرب – تک‌نوازی عود"، "دلبر – تصنیف قدیمی آذری با تنظیم علی بهرامی فرد"، "می‌جویمت – کرد بیات، بیداد، عراق، بیات شیراز"، "لزگی – بخش ابتدا و انتها: فولکلور آذری، بخش میانی: علی بهرامی فرد"، "طلوع بی‌تاب – نیشابورک، روح الارواح، دشتی، فرود به بیات اصفهان"، "گتمه گتمه – تصنیف آذری" و "رِنگ – فولکلور آذری" قطعاتی هستند که در آلبوم طرز مستور گنجانده شده است.

علی بهرامی فرد تحصیلات آکادمیک خود در دوره‌های عالی آموزشی به اتمام رسانده است. او علاوه بر تألیف کتاب‌های مختلف تخصصی و تدریس دروس مختلف موسیقی ازجمله ردیف موسیقی دستگاهی ایرانی، مبانی آهنگسازی، فرم و آنالیز و تئوری موسیقی در مراکز مختلف دانشگاهی و آموزشی آلبوم‌های "راهه"، "گشایش"، "زبعد ما"،"تنها نخواهم ماند" را در بازار موسیقی منتشر کرده است.

هادی آذرپیرا نواختن تار ایرانی را ابتدا نزد داود آزاد آموخت. وی پس از شاگردی در محضر استاد محمدرضا لطفی عضو گروه موسیقی شیدا شد. این هنرمند پس از حضور در گروه موسیقی رهاب در گروه‌های دیگری چون مهرورزان و کسری در تبریز حضور یافته و بعد از چندی همراه با کیهان کلهر در کنسرت‌هایش به‌عنوان نوازنده تار به هنرنمایی پرداخت. حضور در چندین پروژه به‌عنوان نوازنده و کسب چند عنوان نوازنده برتر از جشنواره‌های معتبر موسیقایی در کشور و تدریس در چندین مجموعه آموزشی از دیگر فعالیت‌های این هنرمند در عرصه موسیقی است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت کنسرت "طرز مستور" به سامانه تیوال مراجعه کنند.