به گزارش هنرآنلاین،  در نخستین شب دومین جشنواره‌ موسیقی صبا، دوشنبه 10 تیر ساعت 21 در تالار رودکی آثاری از برگزیدگان دوره‌ نخست این جشنواره اجرا خواهد شد و از عوامل و اساتید آن دوره تقدیر به عمل خواهد آمد.

در این برنامه، گروه کر شهر تهران به رهبری مهدی قاسمی، سه اثر از آهنگسازان جوان، حسن رحیمی، الناز کریمی، و سپهر سراجی را روی صحنه خواهد برد.

هم‌چنین گروه موسیقی "کاروان"، برگزیده‌ آنسامبل ایرانی در نخستین جشنواره‌ صبا که از نوازندگان توانای اهل تبریز تشکیل شده‌اند، سه قطعه از ساخته‌های حسین توحیدوند، سرپرست این گروه را اجرا خواهد کرد.

در بخش دیگر برنامه، آنسامبل دانشگاه تهران با نوازندگی هستی صفائی (پیانو)، اوتیا آراکلیان (ویلن) و پارسا هادی (ویلنسل) به‌ نمایندگی از برگزیدگان دانشگاه‌ تهرانی نخستین دوره، تریوی "الژیک ش. ۱" ساخته‌ سرگِی راخمانیِنُف، آهنگساز برجسته‌ روس را روی صحنه خواهد برد.

علاقه‌مندان برای تهیه‌ بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند. دانشجویان دانشگاه هنر تهران از تخفیف 30 درصدی برای شرکت در این رویداد منتفع خواهند بود.

پوستر این رویداد محصول کار هنری استاد کامبیز درم‌بخش برای فراخوان نخستین صبا و هدیه‌ ایشان به صباست. سیاوش مهرآئین، طراح گرافیک دومین دوره‌ صبا، براین‌ اساس این کار هنری را در قالبی جدید باز طراحی کرده‌ است.

فهرست آثار آهنگسازی جشنواره‌ صبا، به اجرای کر شهر تهران:

حسن رحیمی: "مرموز زندگی"

الناز کریمی: "رنگ شب"

سپهر سراجی: "تو را من چشم در راهم."

فهرست آثار حسین توحید‌وند با اجرای آنسامبل "کاروان": رنگ، گریز و چهارمضراب

تریوی آنسامبل دانشگاه تهران: تریوی الژیک، ش. ۱ اثر سرگی راخمانیِنُف