به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره موسیقی نوای خرم، آیین آغاز ششمین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) ساعت 21 روز پنجشنبه ششم تیرماه با اجرای تعدادی از گروه‌ها و نفرات منتخب دوره پنجم در فرهنگسرای ارسباران تهران میزبان مخاطبان خواهد بود.

در پنجمین دوره جشنواره و جایزه همایون خرم، 1524 هنرمند کودک و نوجوان 4 تا 18 ساله، از 27 استان کشور در قالب 620 اجرای فردی یا گروهی آثار خود را ارائه دادند.

فراخوان شرکت در ششمین دوره جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم 6) نیز طی روزهای آینده منتشر و از طریق روابط عمومی جشنواره در اختیار هنرمندان و گروه‌های متقاضی قرار خواهد گرفت.

جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) از جمله رویدادهای معتبر حوزه موسیقی در بخش خصوصی است که طی سال‌های اخیر با حمایت خانواده مرحوم همایون خرم آهنگساز فقید موسیقی ایرانی با هدف ارتقای سطح هنری و موسیقایی و استفاده از نمونه‌ها و الگوهای موجود در هنر ایرانی برای هنرمندان گروه سنی زیر 18 سال توسط موسسه فرهنگی هنری "راد نواندیش" با مدیریت بردیا صدر نوری برگزار می‌شود.

نوازندگان تمامی سازها، خوانندگان و همچنین گروه‌های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب (کمتر از ۱۸ سال) می‌توانند با اجرای یکی از تصانیف و یا قطعات بی‌کلام استادان موسیقی ایران که به شکل رسمی عرضه شده، به‌صورت تک‌خوانی، تک‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و گروه‌نوازی در این جشنواره شرکت کنند.