سرویس موسیقی هنرآنلاین: کنسرت گروه بانگ نو با سرپرستی نسترن هاشمی 23 و 27 خرداد در فرهنگسرای ارسباران با حضور جمع کثیری از هنرمندان و هنردوستان موسیقی سنتی برگزار شد.

این کنسرت در قالب یک پارت 80 دقیقه‌ای اجرا شد. یک پارتی بودن این کنسرت به دلیل نحوه‌ چیدمان قطعات بود، چیدمانی که امکان قطع آن‌ها وجود نداشت. قطعات روایت داستانی داشتند و مخاطبان را همراه خود می‌کردند. این کنسرت لحنی شورانگیز و پرهیجان داشته و تحرک ریتمی در این کنسرت بسیار بود.

اساتید بنامی همچون حسین علیزاده، اسماعیل تهرانی، کریم قربانی، علی‌اکبر شکارچی، محمد موسوی (مدیرمسئول انتشارات ماهور)، بیاض امیرعطایی، شهرام صارمی در این کنسرت حضور داشتند.

حسین علیزاده استاد نام‌آشنای موسیقی ایرانی نیز با حضور در این کنسرت درباره آن گفت: هم‌نوازی خوب در این کنسرت نشان‌گر این است که اعضای گروه ساعت‌ها برای درست نواختن تمرین کرده‌اند. قطعات زیبایی در این کنسرت نواخته شد. در چند سال اخیر شاهد پیشرفت روزبه‌روز نسترن هاشمی بوده‌ام و به‌خوبی می‌دانم که عاشق نواختن است و بی‌وقفه برای رسیدن به هدف تلاش می‌کند. امیدوارم همچنان آثار خوبی از ایشان بشنویم. همچنین گروه بانگ نو، آداب حضور در صحنه را نیز به‌خوبی دانسته و اجرا کردند.

اولین قطعه این کنسرت تصنیف "من گر چنین به چشمم" با شعر حسین منزوی بود و در ادامه اعضای گروه به تک‌نوازی و گروه نوازی پرداختند. اشعار این کنسرت از شعر شعرای معاصر انتخاب شده بود. همچنین در این کنسرت از سازهای سنتور، تار، کمانچه، کمانچه آلتو، تنبک، بندیر، دف، ویولن‌سل و .... استفاده شده بود.

فرهاد آییش نیز در این کنسرت حضور داشت و درباره این اجرا گفت: اجرای بسیار خوبی بود و روح دوست قدیمم محمدرضا لطفی شاد شد.

دی‌ماه گذشته هاشمی آلبومی رو با عنوان شعر زن از سوی انتشارات ماهور منتشر کرد. برنامه بعدی او و گروهش برگزاری تور کنسرت در شهرهای مختلف ایران است.

هاشمی مدرس دانشگاه هنر تهران است و از شاگردان استاد شادروان محمدرضا لطفی و از اعضای گروه شیدا بوده است. او شاگردی استاد اردوان کامکار در بخش نوازندگی و شاگردی استاد مهران روحانی در بخش آهنگسازی را در کارنامه خود دارد.