سرویس موسیقی هنرآنلاین: اهورا ایمان ترانه‌سرا و خواننده درباره آخرین فعالیت‌های خود توضیح داد: گرچه تا به امروز اکثراً کارگاه‌های با موضوع ترانه به‌صورت عمومی برگزار می‌شد، اما این بار تصمیم گرفتم اولین کارگاه خود را به شکل تخصصی و اصولی برگزار کنم.

او ادامه داد: در این کارگاه طی دو دوره مقدماتی و پیشرفته به هنرجویان عزیز تدریس خواهد شد. در دوره مقدماتی مبانی و شناخت ترانه، وزن و قافیه و موسیقی ترانه تدریس می‌شود. این دوره مخصوص دوستانی است که آشنایی چندانی با این حرفه نداشته و تازه‌کار هستند. در بخش پیشرفته که مخصوص افراد باسابقه‌تر است، تفاوت‌های شعر و ترانه، عناصر سه‌گانه ترانه، بیان و بدیع در ترانه و همچنین ترانه مکتوب تدریس خواهد شد.

ایمان اضافه کرد: کلاس‌های ما با همکاری موسسه "آواز باران" به مدیریت ملیکا تهرانی که خود مدرس آواز کلاسیک و پاپ است برگزار خواهد شد، محدودیت سنی و جنسی برای این کلاس‌ها نداریم. یکی از مزیت‌های این موسسه که من را به همکاری ترغیب کرد این بود که دنبال بیزنیس نیست و صرفاً قصد برگزاری یک کارگاه اصولی و آکادمیک را دارد. تفاوت اصلی این کلاس‌ها با کلاس‌های دیگر این است که با آوردن خواننده به دنبال شوآف نیستیم و تدریس به‌صورت آکادمیک صورت می‌گیرد. البته کسانی هم که شرکت می‌کنند باید آمدگی کامل داشته باشند.

او تأکید کرد: منظور از آمادگی کامل این است که در این کلاس‌ها تکالیف زیادی به هنرجو داده می‌شود. بعد از مدتی هنرجو باید روی یک اثر اتود بزند یا روی یک کار ترانه بگوید. پیش‌تر قصد داشتم این کلاس‌ها را برگزار کنم، اما دوست داشتم هم‌زمان با انتشار کتابم با نام "ساختارشناسی" کار تدریس را شروع کنم، چون مطالبی که قرار است تدریس شود بیشتر از این کتاب است و به یک مرجع نیاز داشتم. در کل در این کارگاه تمام چیزهایی که در این 20 سال در همکاری با دوستان کسب کردم تدریس خواهد شد. همان‌طور که برای کار ترانه وسواس دارم برای تدریس نیز وسواس زیادی دارم. در نتیجه تا به امروز امکان برگزاری کارگاه را بدین شکل وجود نداشت و خوشحالم که امروز این اتفاق در حال رخ دادن است.

این ترانه‌سرا همچنین گفت: جدا از تدریس، این روزها مشغول ساماندهی به کارهای خود هستم. تولید یک مینی آلبوم با پنج قطعه را آغاز کرده‌ام که قرار است از مردادماه امسال هر ماه به صورت تک‌آهنگ منتشر شود، همچنین با مهیار علیزاده و امید نعمتی مشغول کار روی چند پروژه هستیم که به‌زودی منتشر خواهد شد.

این شاعر ادامه داد: یک پروژه دیگر با همکاری آریا عظیمی‌نژاد در دست داریم که تیتراژ یک سریال است. در این پروژه بعد از هفت سال بار دیگر با محمد اصفهانی همکاری خواهم کرد. با عظیمی‌نژاد پروژه "میم مثل مادر" را هم داریم که ویدئوی آن چندی پیش در فضای مجازی منتشر شد. پروژه ما این بار به شکل کامل و باکیفیت به‌صورت مستقل منتشر خواهد شد.

ایمان در پایان گفت: متأسفانه این روزها حال ترانه خوب نیست و من سعی دارم با انتشار این آثار،  مخاطب امروز را دوباره به کلام خوب و برگرفته از ابیات کلاسیک دعوت کنم.