سرویس موسیقی هنرآنلاین: ناصر نبی‌زاده مدیرکل ارشاد خراسان جنوبی درباره حادثه پیش‌آمده برای ذوالفقار بیتانه نوازنده و سازنده دوتار و از هنرمندان موسیقی نواحی گفت: دیروز مطلع شدیم که استاد بیتانه هنگام ساخت ساز در کارگاه خود دچار حادثه شد. اره‌ای که او با آن مشغول کار بود با انگشت‌هایش برخورد کرد و باعث آسیب‌دیدگی سه انگشت این هنرمند شد.

مدیرکل ارشاد خراسان جنوبی ادامه داد: بلافاصله بعد از مطلع شدن پیگیری‌های لازم را با همکاری اسماعیل رهنی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردوس انجام دادیم و با حضور و پیگیری نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیمارستان، استاد بیتانه راهی اتاق عمل شد.

نبی‌زاده اضافه کرد: تا زمان اعلام نتیجه عمل نمی‌توان درباره حادثه و عوارض آن دقیق صحبت کرد. به هر حال اداره ارشاد خراسان جنوبی این هنرمند را تنها نمی‌گذارد و پیگیر روند درمان او خواهد بود. علی ثابت‌نیا مدیرعامل انجمن موسیقی هم از ابتدای حادثه تا این موقع پیگیری لازم را انجام داد و برای درمان این هنرمند اعلام آمادگی کرد.

ذوالفقار بیتانه متولد سال 1340 در فردوس است. او نوازندگی را از هفت سالگی نزد پدرش آموخت و از 10 سالگی کار ساخت دوتار را فرار گرفت. او در زمره استادان به نام موسیقی خراسان جنوبی است و نام وی در اطلس فرهنگی-هنری خراسان ذکر شده است. در میان آثار بیتانه تصانیفی در وصف پیامبر اعظم (ص)، حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و 14 معصوم(ع) بر اساس سرمقام‌های خراسانی خودش به چشم می‌خورد.