به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی با مدیران جشنواره موسیقی جوان، جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی، جشنواره بین‌المللی موسیقی معاصر تهران و جشنواره موسیقی نواحی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در نشست هومان اسعدی دبیر سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان با مدیرکل دفتر موسیقی درباره برگزاری دوره‌های قبل جشنواره، حضور استادان و هنرمندان شاخص در داوری جشنواره، حمایت دفتر موسیقی از جشنواره و ضرورت برنامه‌ریزی برای حضور برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان به حوزه تولید و فعالیت‌های حرفه‌ای موسیقی گفت‌وگو شد.

نشست دست‌اندرکاران جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی با مدیرکل دفتر موسیقی نیز برگزار شد و در این نشست، دست‌اندرکاران جشنواره گزارشی از برگزاری دو دوره قبلی و رویکرد جشنواره در پاسداشت موسیقی ایران بیان کردند. همچنین در این نشست درباره راهکارهای ممکن برای استمرار جشنواره و ضرورت توجه بیش از پیش به موسیقی ایران و پاسداشت استادان موسیقی مباحثی مطرح شد.

در نشست جشنواره بین‌المللی موسیقی معاصر تهران با مدیرکل دفتر موسیقی گزارشی از برگزاری سه دوره جشنواره بین‌المللی موسیقی معاصر تهران و برنامه‌ریزی برای چهارمین دوره جشنواره از سوی برگزارکنندگان بیان و درخواست حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای هماهنگی ورود میهمانان خارجی جشنواره مطرح شد. محمد اله‌یاری، مدیرکل دفتر موسیقی در این دیدار بر حمایت از هنرمندان ارزشمند موسیقی و اعتلای موسیقی تأکید کرد.

جلسه برنامه‌ریزی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با حضور احمد صدری؛ دبیر جشنواره و علی ثابت نیا؛ مدیرعامل انجمن موسیقی ایران جشنواره برگزار شد. احمد صدری؛ دبیر سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در این جلسه گزارشی از اقدامات برای برگزاری مطلوب این دوره جشنواره بیان کرد.

علی ثابت‌نیا نیز درباره تمهیدات و برنامه‌های اجرایی جشنواره در زمینه‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغات، امور اجرایی و ... بیان کرد.

مدیرکل دفتر موسیقی در این جلسه با تأکید بر تقویت بخش‌های مختلف جشنواره و پاسداشت پیشکسوتان موسیقی نواحی کشور گفت: حمایت از موسیقی نواحی به‌عنوان یکی از سیاست‌های محوری دفتر موسیقی ضرورت دارد.