به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد، میلاد کیایی نوازنده و مدرس سنتور و عضو هیئت داوران دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد گفت: در زمانه‌ای که به موسیقی اصیل ایرانی آن‌طور که شایسته است توجه نمی‌شود، برگزاری این جشنواره درخور ستایش است، به‌ویژه آنکه موجب تشویق و ترغیب نسل جوان می‌شود که بتوانند استعدادهای درونی و نهفته‌ی خود را شکوفا کنند.

این نوازنده و مدرس سنتور گفت: نکته‌ای را در همه جشنواره‌هایی که به‌عنوان داور حضور داشتم بیان کرده‌ام. ما نباید هیچ‌وقت به هنرمندان جوانی که در جشنواره‌ها حضور دارند مقام اول، دومی و سومی بدهیم. تجربه بیش از 50 سال فعالیت هنری‌ام ثابت کرده است دورنمای خوبی ندارد به جوان هنرمندی که در آغاز راه است ‌عنوان مقام اول یا دوم و سوم بدهیم، زیرا کسانی که مقام پایین‌تری می‌آورند احساس می‌کنند حقی از آن‌ها ضایع شده و ممکن است در این راه دلسرد شوند.

عضو هیئت داوران دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد افزود: بهتر است به عزیزانی که انتخاب می‌شوند تشویق‌نامه داده شود که شرکت آن‌ها در این جشنواره‌ها دیده شده و از آن‌ها برای حضورشان تقدیر شود.

کیایی در پایان گفت: امیدوارم برگزارکنندگان این جشنواره در راه تعالی فرهنگ و هنر و موسیقی ثابت‌قدم باشند، زیرا وجود چنین جشنواره‌هایی برای رشد موسیقی ملی ما لازم و ضروری است.

دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد با اعلام فراخوان در آذرماه سال 97 آغاز به کار کرد. افراد و گروه‌ها در سه بخش تک‌نوازی، دونوازی و گروه نوازی روزهای 27 و 28 خردادماه و سوم و چهارم تیرماه سال جاری در سالن ایوان شمس به رقابت خواهند پرداخت.

مراسم اختتامیه و اعلام برگزیدگان این جشنواره روز پنجشنبه ششم تیرماه در سالن ایوان شمس برگزار می‌شود.

دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد با همکاری اداره کل فرهنگی شهرداری تهران، شهرداری منطقه 14، خانه موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد، خانه موسیقی ایران و موسسه نوای شیدایی برگزار می‌شود.