به گزارش هنرآنلاین ، در این مراسم که باحضور موزه داران و‌مجموعه داران دولتی و خصوصی برگزار شد بابک چمن آرا هم به عنوان مدیر خانه موزه بتهوون حاضر بود و جایزه پژوهش را دریافت کرد.

علاوه بر این، خانه موزه بتهوون در بخش "تلاش برای بقا"، بابت تلاشی که در طول این سالها انجام داده تا بتواند به فعالیت حرفه ای خود درحوزه موسیقی ادامه دهد هم تقدیر شد.

در مراسم بزرگداشت موزه ها به موزه‌های برتر سراسر کشور در شاخص‌های متفاوتی جوایزی اهدا شد که ۸۵ موزه به مرحله داوری رسیده بود و از میان آنها تعدادی از موزه‌ها در شاخص خصوصی، مدیریت، خلاقیت، مناسب سازی موزه‌ها برای استفاده معلولان، آموزش، پژوهش، گردآوری، بازدید از موزه، معرفی، نگهداری و حفاظت، اعمال استانداردهای فنی و فیزیکی، تلاش برای بقا و کودک و نوجوان تقدیر و برگزیده شدند.

مجموعه نفیس چاووش، شامل دی وی دی تصویری مستند چاووش ساخته آرش رئیسیان و هانا کامکار و آثار، تصاویر و مستنداتی به سه زبان درباره کانون موسیقی چاووش است که اسفند ماه سال ۱۳۹۷ توسط خانه موزه بتهوون منتشر شد.

خانه موزه بتهوون از شهریور سال ۱۳۹۷ کار خود را آغاز کرده و تاکنون فعالیت های فرهنگی متعددی را در قالب موزه انجام داده است.