سرویس موسیقی هنرآنلاین: حمید سعیدی نوازنده سنتور که به‌تازگی صاحب جایزه گرمی سال 2018 میلادی شد، درباره قابلیت‌های موسیقی ایران گفت: فرهنگ و هنر ایرانی بسیار درخشان است و اگر در دام این مسئله که ما 2500 سال فرهنگ داریم نیافتیم، قطعا به جاهای بهتری خواهیم رسید.

وی افزود: معتقدم اگر ما بتوانیم آن‌قدر باهوش باشیم که نقاط برجسته فرهنگ و هنرمان را در قالبی صحیح و قابل فهم برای غیرایرانی‌ها قرار دهیم، مطمئناً مورد استقبال قرار خواهد گرفت و باعث حرکت و پیشرفت برای همه مردم ایران می‌شود.

سعیدی در مورد فعالیت‌های آینده خود در حوزه موسیقی اظهار داشت: ما قرارداد آلبوم بعدی را هم بسته‌ایم که یک دبل آلبوم به نام "Opium Moon, Day And Night" است و به‌زودی هم ضبط آن را شروع می‌کنیم. از ماه می هم تور آمریکا و در تابستان هم تور اروپا آغاز می‌شود.

zimg_003_0000

این هنرمند پس از کیهان کلهر، نوازنده ساز تنبور دومین نوازنده ایرانی است که توانسته جایزه گرمی را به دست آورد.

این آهنگساز و نوازنده ایرانی که صدای خوبی هم دارد، مقیم و ساکن آمریکاست و در لس‌آنجلس موسیقی ایرانی می‌نوازد. او به تازگی با همراهی مهاجرانی از کشورهای آمریکا و کانادا گروهی را با نام "افیون ماه" راه‌اندازی کرده است و همراه با آنها در سبک موسیقی "نیو ایج" و نوین کار می‌کند.