سرویس موسیقی هنرآنلاین: تازه‌ترین اثر مشترک ماکان اشگواری و امیر صارمی با نام "بعد برو" هفته گذشته منتشر و پخش شد و کنسرت این آلبوم هم روز یکشنبه پنجم اسفندماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

اشگواری و صارمی دو سال پیش در اولین همکاری مشترکشان آلبوم "دور" را منتشر کردند و "بعد برو" دومین کار مشترک آن‌هاست. این دو موزیسین برخلاف آلبوم پیشین  که در آن با سهیل پیغمبری، سردار سرمست و کریستف رضاعی همکاری کرده بودند،  در این کار در یک فضای کاملاً آکوستیک تنها از ساز گیتار استفاده کرده‌اند که توسط امیر صارمی نواخته شده و در کنار آواز ماکان اشگواری قرار گرفته  و در واقع بر اساس الگوی خنیاگری‌های قدیم است.

ماکان اشگواری خواننده، شاعر و نوازنده درباره این آلبوم گفت: دو سال پیش بود که من و امیر صارمی در همکاری مشترک آلبوم "دور" را منتشر کرده و حالا برای دومین بار نتیجه همکاری‌ خود را در آلبوم "بعد برو" به گوش علاقه‌مندانشان می رسانیم. در این آلبوم حرف‌هایی  زده شده که به زبان آوردنشان دشوار است و این و ما سعی کردیم به شکل راحت‌تری درباره آن‌ها صحبت کنیم.

او ادامه داد: این آلبوم نسبت به اثر قبلی فراز و فرودهای کمتری دارد. قطعات صرفا با یک گیتار و آواز ساخته شده‌اند و از آنجا که اشعار داستان‌گو هستند، می‌توانند مخاطب را با خود همراه کنند. این آلبوم به شکل آنسامبل در استودیو صبا ضبط شد و کاوه عابدین علاوه بر صدابرداری، میکس و مسترینگ آلبوم را هم انجام داد. تویک زادوریان هم مدیریت هنری و طراحی گرافیک کار را برعهده داشت.

"هوس است"، "بعد برو"، "همیشه"، "نازنده بالا"، "زمان"، "لب گریه"، "دست غمت"، "شبیه تو می‌خندم"، "بهار دلکش" و "بُدُو بدُو" قطعاتی هستند که در این آلبوم جای گرفتند. حافظ، بابا طاهر، ملک‌الشعرای بهار، ابراهیم منصفی و ماکان اشگواری سرایندگان اشعار این آلبوم هستند.

اشگواری اسفند سال گذشته آلبوم  شخصی و مستقل "برای کامیون‌ها" را منتشر کرد و امسال با تهیه‌کنندگی خودش و امیر صارمی، "بعد برو" را با همکاری شرکت نشر و پخش جوان به بازار داد.