سرویس موسیقی هنرآنلاین: با وارد شدن به اسفندماه آخرین ماه سال کنسرت‌های موسیقی در تمامی ژانرها کم کم به فعالیت های خود پایان داده و خود را آماده تعطیلات نوروزی می کنند. البته برخی از این افراد اجراهای خود را در اسفند به پایان رسانیده و آماده برای اجراهای نوروزی می‌شوند.

محسن یگانه

این خواننده روزهای 3، 4 و 26 اسفند در دو سئانس 18:30 و 21:30 در سالن همایش‌های برج میلاد روی صحنه خواهد رفت.

یگانه در کنسرت بهاری پیش روی خود با منتخبی از قطعه‌های پرطرفدارش مانند "سکوت"، "رگ خواب"، "درکم کن"، "دوستت دارم"، "هوایی شدی" و "نمیشه" روی صحنه می‌رود.

محسن ابراهیم زاده

ابراهیم زاده روزهای 4 ،5 و 8 اسفندماه در دو سالن برج میلاد و نمایشگاه بین المللی کنسرت برگزار می‌کند.

قطعات "دورهمی"، "شبگردی"، "امشب"، "برداشت رفت"، "مگه داریم"، "درد دل"، "غلاف"، "این دل رفت"، "پای ثابتم"، "شب‌های دیوونگی"، "بوی بارون"، "چقدر زود" و "کجایی" از قطعاتی است که این خواننده برای مخاطبان اجرا خواهد کرد.

رضا لمعانی "نوازنده گیتار"، کارن زیاری "کیبورد"، سیاوش کریمی‌نژاد "درامز"، مجید ترکاشوند "ساکسوفون" و فارق آزادیان "تار"، آرمان تیرماهی "گیتاربیس"، حسام متولی "پرکاشن"، امید مولودی "گیتار الکتریک" و فرشید حکیمی "کیبورد" این خواننده را در کسنرت همراهی می کنند.

گروه پالت

این گروه روز 6 اسفند در دو سئانس 18:30 و 21:30 در سالن همایش برج میلاد برای دیدار با مخاطبان خود روی صحنه خواهد رفت.

این کنسرت به خوانندگی امید نعمتی و با اجرای قطعاتی از آلبوم های "آقای بنفش" و "شهر من بخند" برگزار خواهد شد.

امید نعمتی(خواننده) روزبه اسفندیار مز (کلارینت) مهیار طهماسبی(ویولنسل) داریوش آذر(کنتر باس) کاوه صالحی (گیتار) امین طاهری (درامز) سردار سرمست(آکاردئون)اعضای ارکستر این گروه را تشکیل می‌دهند.

احسان خواجه امیری

کنسرت احسان خواجه امیری روز شش اسفند در دو سئانس 18:30 و 21:30 در برج میلاد روی صحنه می رود. این خواننده قرار است در این برنامه قطعات جدید و قدیم خود را برای مخاطبان اجرا کند.

احسان خواجه امیری "من و بابا"، "برای اولین بار"، "سلام آخر"، "فصل تازه"، "یه خاطره از فردا"، "عاشقانه‌ها"، "پاییز،تنهایی"، "۳۰ سالگی" و "شهر دیوونه" از آلبوم های احسان خواجه امیری است که تا کنون منتشر شده و گلچینی از این قطعات برای این کنسرت اجرا خواهد شد.

سیامک عباسی

کنسرت سیامک عباسی روز 9 اسفند در دو سئانس 18:30 و 21:30 در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

خوشبختیت آرزومه"، " سقوط"، عشق دور"، " بارون"، " دریاچه نمک"، " خوبه حال من"، " ترس"، " فلسفه‌های پوچ"، " بارون (با زمینه الکترونیک) "، " تن سپرده به باد"، " روز‌های خوب"، " من انتخاب شدم" و " دچار" و.. قطعات اجرایی برای این کنسرت خواهد بود.

میثم ابراهیمی

این هنرمند روز 9 اسفند ساعت 19 و 22 در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه خواهد رفت.

"خونه فیروزه ای"، "همین امروز"، "شکوه جاودان"، "درد دل"، "کسی رو ندارم"، "چرا دستات سرده"، "خیانت کردنم خوبه"، "شهر باران"، "فوق العاده"،"به تو مدیونم"،"با تو بد نمیشم"، "عادت نکردم"، "چشمام و بستم"، "تو میدونی"، "قبول کن"،"اشک"، "خودتم میدونی"، "دوراهی"، "تگرگ ۲"، "عشق"، "نارنجی"، "چی میشه" ، "یه ثانیه" و "عروسک" قطعات اجرایی این خواننده برای کنسرت پیش رو خواهد بود

آوای موج

کنسرت آوای موج روز 10 اسفند ساعت 20 در برج آزادی برگزار خواهد شد.

قطعاتی که در این کنسرت اجرا می‌شوند برگرفته از موسیقی هرمزگان، بوشهر و خوزستان است. موسیقی بوشهر وام گرفته از موسیقی اقوام است. با توجه به اینکه در بوشهر منطقه‌های لُرنشین از جمله شبانکاره، لیراوی، ریزجم وجود دارد، در این کنسرت علاوه بر موسیقی کردی قطعه‌هایی از موسیقی لری همراه با رقص چهار دستمال اجرا می‌شود.

همچنین قطعه‌های شاد "چوپی"، "مجنون"، "رویا"، "اِشکِله"، "یاربالا" و "خیام خوانی" و موسیقی عروسی بوشهری که با موسیقی واسونک و بیت خوانی شیرازی تلفیق شده است از جمله قطعه‌های شادی هستند که در بخشی از این کنسرت اجرا می‌ شود.

محسن آقایی "مدیر گروه"، عیسی سلیمیان "خواننده"، پدرام عطایی، سیاوش آزاد، فرهاد راد، فرهاد گلگون، امین باسره، علیرضا فرحی، علی احمدی و میثاق نامی "نوازندگان"، مهدی عبدی "حرکات آیینی"، احسان میرضیایی "مدیر اجرایی"، بهروز فرح شیرازی "روابط عمومی"، اعضای گروه "آوای موج" هستند.

ماکان بند

گروه موسیقی ماکان بند پس از اتمام جشنواره موسیقی فجر در جدیدترین کنسرت خود را روی صحنه می‌برد.

"کنار من باش"، "خدا پشتمه"، "خیالت تخت"، "این خیابونا"، "هر بار این درو"، "دلگیری"، "نرو"، "بازیچه"، "دیوونه بازی" و "ای داد" از جمله قطعاتی است که قرار است در این کنسرت اجرا شود.

این دو خواننده 11 اسفندماه در دو سئانس 19 و 22 روی صحنه سالن میلاد می‌روند.

فرزاد فرزین

جدیدترین کنسرت فرزاد فرزین خواننده موسیقی پاپ در سالن همایش‌های برج میلاد با حضور طرفدارانش برگزار می‌شود.

فرزین قرار است در این برنامه آلبوم جدیدش "شانزه لیزه" و قطعات منتشر شده جدید و قدیم خود را برای مخاطبان اجرا کند. این کنسرت روز 13 اسفندماه در دو سئانس 18:30 و 21:30 روی صحنه خواهد رفت.

رحیم شهریاری

رحیم شهریاری خواننده موسیقی پاپ در تازه ترین کنسرت خود روز 15 اسفند ساعت 18:30 و 21:30 در برج میلاد به دیدار مخاطبان می‌رود.

وی که این روز‌ها در حال برگزاری کنسرت در شهر‌های مختلف آمریکا و کانادا است، درباره کنسرت در ایران و اجرای مجدد برنامه در برج میلاد گفت: اجرا در ایران همیشه برایم لذت بخش است. هر بار که در ایران روی صحنه می‌روم، یک حس و انرژی در خودم می‌بینم که انگار بار اول است و با همان شور و هیجان می‌خوانم و واقعا حالم خوب است.

این خواننده درباره فعالیت‌های جدید خود نیز گفت: آثاری را تهیه و تولید کرده‌ایم و به مرور آن‌ها را منتشر خواهیم کرد که از آن جمله می‌توان به تهیه موزیک ویدئو‌ها و قطعات جدید اشاره کرد که به زودی در اختیار دوستداران موسیقی آذربایجانی قرار خواهد گرفت.

گروه سون

گروه موسیقی سون متشکل از آرش قنادی، امیر قنادی و کیارش پوزشی در آستانه آغاز فصل جدید فعالیت‌های موسیقایی خود کنسرتی را روز 16 اسفندماه دررویال هال هتل اسپیناس تهران برگزار خواهد کرد. این کنسرت در دو سئانس 18 و 21 برگزار می‌شود.

محمد علیزاده

کنسرت محمد علیزاده روز 17 اسفند در دو سئانس 18 و 21  در رویال هال هتل اسپیناس برگزار خواهد شد.

علیزاده در این کنسرت قطعات منتشر شده قدیم و جدید خود از جمله "زندگی" را برای مخاطبان اجرا می کند.

این خواننده پاپ آلبوم جدید "گفتم نرو" را پس از وقفه‌ای چند ساله بعد از انتشار آلبوم "دلت با منه" در بهمن ماه سال گذشته منتشر کرد که برخی از قطعه‌های این آلبوم مانند "عشقم این روزا" با استقبال خیلی خوبی از سوی مخاطبان موسیقی پاپ رو به رو شد.

بهنام بانی

این خواننده در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران روی صحنه خواهد رفت.

قطعات "اخماتو وا کن"، "بسمه"، "همه دنیام"، "عاشقم کرده"، "چی بگم"، "من یه دیوونم"، "علاقه خاص"، "زیبای بی همتا"، "بیخیال"، "بیا اینجا"، "مرز دیوونگی"، "زندگیمون قصه نبود"، "فصل عاشقی"، "ای کاش" و... قطعات اجرایی برای این کنسرت هستند.

این کنسرت در دو شب 20 و 21 و هر شب دو سئانس 19 و 22 در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران روی صحنه خواهد رفت.

بابک جهانبخش

خواننده پاپ روز 23 اسفندماه در دو سئانس 18:30 و در سالن همایش‌های برج میلاد کنسرت برگزار می ‌کند.

در ماه‌های اخیر قطعه "دیوونه‌جان" با صدای بابک جهانبخش و ویدئوی آن، بین مخاطبانش بازخوردهای بسیاری داشته و قرار است اثر جدیدی توسط جهانبخش به زودی منتشر شود. او در این کنسرت گلچینی از آثار قدیمی و جدید خود را برای مخاطبانش اجرا می کند.

سیروان خسروی

کنسرت این هنرمند روزهای 24 و 25 اسفندماه در رویال هال هتل اسپیناس برگزار می‌شود.

قطعاتی چون دوست دارم زندگی رو، به همین زودی، اگه تو مال من نیستی و بارون پاییزی و ... در این کنسرت اجرا خواهد شد.

در گروه سیروان خسروی مجید پروریان (گیتار باس)، علی طاهایی (درامز)، نریمان نایمی (ساکسیفون)، یاشا حکمی (کیبورد)، علیرضا ثنایی ( گیتار الکتریک و آکوستیک) و امیر دانایی (گیتار الکتریک) به عنوان نوازنده حضور دارند و سیروان نیز خوانندگی را برعهده دارد.

این کنسرت روزهای 24 و 25 در دو شب و هر شب دو سئانس 18  و  21 برگزار می‌شود.

گروه عشاق

کنسرت گروه عشاق دوم اسفند ساعت 20:30 در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

گروه موسیقی عشاق به تهیه‌کنندگی مجید فلاح پور و مدیریت اجرایی آیدا امیری مقدم و با حضور حمیدرضا پنجه پور، غلامرضا کزازی و استاد محمدعلی قدمی(ساقی) به عنوان خوانندگانی که این گروه را همراهی می کنند،در تالار سوره حوزه هنری به روی صحنه می‌روند.

اعضای ارکستر بزرگ گروه عشاق عبارتند از گروه زهی ویلن: بهنام نظری، پدرام غلامی،مجید خردجو، مهدی کاسی پور، مجید حبیبی،سارا مداح، محمدرضا جلیلی، علیرضا خلج اسمعیلی، ابوالفضل دلشاد و ثمین باقری.

گروه زریاب

کنسرت هم‌نوازی عود و گیتار "زریاب" به سرپرستی و آهنگسازی مجید ناظم‌پور یازدهم اسفند ساعت 21:30 به همت موسسه فرهنگی هنری "رادنواندیش" در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

در این کنسرت که با هم‌نوازی ساز باستانی عود و همراهی انواع گیتار و سازهای کوبه‌ای همراه خواهد بود، قطعاتی منتخب از آلبوم پرمخاطب "زریاب" به آهنگسازی مجید ناظم‌پور نوازنده عود، آهنگساز و پژوهشگر موسیقی اجرا می‌شود. آهنگساز در این اثر کوشیده تا سه ژانر موسیقایی ایرانی، عربی و فلامنکو را درهم آمیخته و فضایی جدید خلق کند.

دف نوازان جم

کنسرت دف نوازان جم به خوانندگی داوود آزاد 6 اسفند ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

این کار برخلاف اجراهای قبلی این نوازنده و خواننده دارای یک ارکستر شصت نفره است که تجربه متفاوتی محسوب می‌شود. این اجرا شامل ۱۱ قطعه از ساخته‌های جدید و قدیم داود آزاد است، سه قطعه از این آثار بی‌کلام هستند و این هنرمند یک قطعه آذری را نیز برای مخاطبان اجرا خواهد کرد. کلیت دیگر آثار از سه آلبوم پیشین وی اقتباس شده است. در اجرای ارکستر "میرآترا" علاوه بر سازهایی چون سنتور، قانون، تار و کمانچه از سازهای مهجوری چون خورشید، جُنبُش، بُزُک، شاه رباب و همچنین گروه کر استفاده خواهد شد.

کنسرت بختیاری مهرگان

کسرت بختیاری مهرگان به خوانندگی کوروش اسدپور روز 8 اسفندماه ساعت 20:30 در تالار اندیشه برگزار می‌شود.

گروه موسیقی مهرگان در بخش سنتی به خوانندگی محمد جهانی قطعاتی از پیش‌درآمد شور و تصنیف دریا به تنظیم کنندگی و آهنگسازی سعید اکبری‌نسب تصنیف خمار مستی به آهنگسازی مهدی سیدصالحی و چوپانی از ساخته‌های پرویز مشکاتیان و در بخش بختیاری با صدای کوروش اسدپور قطعه‌ی دهکردی، تصنیف بی‌مریم، تصنیف آسماری، تصنیف کوچیر، تصنیف بهیگ. رنگ پایانی اجرا می‌کند.

 در این کنسرت سیدمهدی سیدصالحی(سنتور)، بنیامین گلپایگانی(بم تار)، امین کریوند(نی)، محمد گودرزی(تنبک)، میلاد فلاحی(کمانچه) و سعید اکبری‌نسب (نوازنده تار، سرپرست و تنظیم‌کننده قطعات) گروه مهرگان را همراهی می‌کنند.

گروه قاصدک

کنسرت گروه "قاصدک" به خوانندگی حشمت رجب زاده روز 14 اسفندماه در تالار اندیشه برگزار خواهد شد. این کنسرت ساعت 20 در تالار اندیشه برگزار خواهد شد.

ارکستر ملی ایران

کنسرت ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی جمال الدین منبری، پوریا اخواص در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

جلوه دریا ، یاد تو (دلارام)، کعبه دلها ،فریاد از تو ، کیستم من ، او نیامد، در انتظار، نوای دل ، ماه من ، پیشه عاشقان و.. قطعات اجرایی برای این کنسرت خواهد بود.

ارکستر ملی ایران روز 16 اسفندماه ساعت 21:30 در تالار وحدت روی صحنه می رود.

ارکستر سمفونیک تهران

ارکستر سمفونیک تهران 17 اسفند ساعت 21:30 در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت. L.V.Beethoven،" Symphony No. 9in " D Minor و لودویک فون بتهوون سمفونی شماره 9 در  "رمینور" رپرتوار اجرایی برای این کنسرت است.

گروه کر شهر تهران به سرپرستی مهدی قاسمی و گروه کر ارکستر سمفونیک تهران به سرپرستی رازمیک اوحانیان در این کنسرت حضور خواهند داشت.