سرویس موسیقی هنرآنلاین: چند روز اخیر به ابتکار مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یک قطعه تصویری با نام "چهل سالگی" به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی با صدای شاهین آرین منتشر شد. (اینجا)

در این ویدیو کلیپ دستاوردهای کشور به خصوص در حوزه ICT و فناوری فضایی در قالب تصاویری به نمایش درآمده است.

سیدجمال هادیان رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری  درباره این قطعه تصویری به هنرآنلاین توضیح داد: زبان هنر زبان شیرین و جذابی است که به دل مردم می‌نشیند. معتقد هستم هر نهادی که فعالیت تخصصی انجام می‌دهد، اگر دستاوردهای خود را با عرصه فرهنگ پیوند بزند، خروجی آن بیش‌ازپیش برای مردم قابل‌فهم خواهد بود.

او ادامه داد: تمام وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمان‌های فعال در حوزه‌های فنی و تخصصی باید بر این مهم اذعان داشته باشند که لازم است تمام ظرفیت‌های فنی خود را به مقوله فرهنگ و هنر پیوند بزنند. در این میان وزارت ارتباطات با این رویکرد، به‌طورمعمول دستاوردهای خود را از مسیر فعالیت‌های فرهنگی و هنری معرفی کرده است.

هادیان اضافه کرد: ما ایرانی هستیم و روحیه ما با شعر و ترانه و حماسه عجین است، و با سرود و موسیقی حماسی شارژ روحی شده و به میدان می‌آید، کما اینکه در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز از این قابلیت‌ها بهره گرفته شد و دستاوردهای بسیار خوبی به دنبال داشت. مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات نیز به مناسبت چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران در این مسیر قدم گذاشت و باهدف معرفی  فعالیت‌ها و دستاوردهای خود طی چهار دهه اخیر، پس از مشورت با جمعی از خوانندگان، آهنگسازان و موسیقی‌دانان، مسیحا منفرد ترانه‌ای سرود و شاهین آریان خوانندگی آن را بر عهده گرفت.

او تاکید کرد: فربد یزدان فر نیز در مقام آهنگساز و تنظیم‌کننده موسیقی را خلق کرد و در نهایت این تلاش‌ها تبدیل به قطعه‌ای موسیقیایی باهدف معرفی هر چه‌بهتر ظرفیت‌های وزارت ارتباطات شد. معتقد هستم که این اثر موسیقیایی از معدود آثار هیجان‌انگیز، غنی، پر مفهوم و زیباست که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تولید شده است. نخستین ویژگی شعر این اثر است که رویکردهای انقلاب و بررسی و ارزیابی چهار دهه و پیش‌بینی آینده روشن را موردتوجه قرار داده و بحث حفاظت از درخت تناور انقلاب را مورد تأکید قرار داده است.

او همچنین گفت: علاوه بر این، رنگ و همچنین مفاهیم نت و سازها در این قطعه دارای ویژگی‌های خاصی است و این موارد به بهترین شکل حس و مفهوم مورد نظر را منتقل کرده است. وزارت ارتباطات همواره معتقد است باید از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری به‌عنوان پشتوانه در حفظ و معرفی ظرفیت‌های فنی خود استفاده کند و در این میان هرکجا لازم باشد از ظرفیت‌های سایر هنرها و عرصه‌ها همچون موسیقی، تجسمی، فیلم و کتاب بهره گرفته است.

هادیان در پایان گفت: جشنواره عکس توسعه اینترنت در مناطق روستایی، انتخاب اثر حجمی شهدای وزارت ارتباطات و جشنواره کودک آنلاین با هدف تولید محتوای مناسب برای کودکان و نوجوانان از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی و هنری معطوف به این وزارتخانه است. تمام این‌ها از این‌ جهت است که از فضاهای به وجود آمده و پیشرو برای تمام طیف‌های کشور استفاده کنیم و دستاوردهای نوین ارتباطی را به مردم معرفی کنیم. اعتقاد دارم بخش اعظمی از ظرفیت‌های فرهنگ و هنر نامکشوف مانده و اگر سایر نهادها و دستگاه‌ها متناسب با کار خود از ظرفیت‌های متعدد و متنوع این بخش استفاده کنند، سرعت اطلاع‌رسانی و تبلیغ دستاوردهایشان بین مردم چندین برابر می‌شود.