به گزارش هنرآنلاین، نخستین شب اجراهای جشن "صد سالگی هنرستان موسیقی تهران" تحت عنوان "شب فلوت و پیانو" با هنرنمایی فیروزه نوایی و لیلا رمضان شنبه 22 دی برگزار شد.

این دو هنرمند سرشناس حوزه موسیقی در شب سرد پایتخت در تالار رودکی روی صحنه رفتند و با اجرای آثاری از کارن کیهانی، فکرت امیر اُف، امانوئل ملیک اصلانیان، حشمت سنجری، علیرضا مشایخی و... پذیرای دوستداران موسیقی و تعداد زیادی از نوازندگان سرشناس ارکسترهای ایرانی که برای دیدن اجرای این دو هنرمند لحظه‌شماری می‌کردند، بودند.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد علی ترابی نیز از جمله مهمانان ویژه این برنامه بود که تا انتهای اجرا در سالن حضور داشت و به تماشای این کنسرت نشست.

لیلا رمضان در بخشی از صحبت‌های خود در این برنامه گفت: خوشحالم که هنرستان موسیقی که مهد پرورش بسیاری از موزیسین‌های بزرگ ایران‌زمین است امسال صد سالگی خود را جشن می‌گیرد و قطعاً این اتفاق خوشایندی برای موسیقی در ایران خواهد بود.

فیروزه نوایی نیز ضمن ابراز خوشحالی از صد سالگی تأسیس هنرستان موسیقی گفت: امشب شب هنرستان است و من با افتخار در این برنامه حاضرم. به یاد هنرستانی که سال‌ها موزیسین و نوازنده تربیت کرده و من با عشق به این برنامه آمده‌ام و هر زمان هم که لازم باشد و هنرستان برنامه‌ای داشته باشد، با عشق و علاقه حضور خواهم داشت.

وی افزود: هنرستان خانه اول ماست نه خانه دوم. بنابراین هر کسی برای خانه اول خود هر کاری انجام می‌دهد و با همه عشق و احترام قدمی برمی‌دارد. اینکه برای این اجرا مسافت زیادی را از خارج کشور سفر کرده‌ام و خودم را به اینجا رسانده‌ام، کوچک‌ترین کاری بود که می‌توانستم انجام دهم و انرژی زیادی برای این اجرا دارم.

در انتهای این برنامه احسان آقایی دبیر جشن صد سالگی هنرستان موسیقی بروی صحنه آمد و ضمن تقدیر از اجرای دو هنرمند نامی کشور از آن‌ها بابت طی این مسافت طولانی به ایران برای حضور در این برنامه تشکر کرد و اعلام کرد که فیروزه نوایی و لیلا رمضان امشب عازم سوئیس و اتریش هستند و فقط برای این اجرا به ایران سفر کرده بودند.

همچنین با حضور محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر توسعه و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هدایایی به این دو هنرمند اعطا شد.

جشن صد سالگی هنرستان موسیقی تهران در روز ۲۴ دی‌ماه نیز شاهد دومین اجرای خود با هنرنمایی ارکسترهای ایرانی هنرستان موسیقی دختران و هنرستان موسیقی خواهد بود.

همچنین در روز ۲۷ دی‌ماه که شب اصلی جشن صد سالگی هنرستان موسیقی تهران است، ارکستر بادی تهران، گروه نریمان به سرپرستی علی پژوهشگر، دوئت سنتور و تمبک استادان سعید ثابت و محمد اسماعیلی و ارکستر مشترکی از هنرستان‌های دختران و در قالب یک ارکستر سمفونیک، به اجرای برنامه خواهند پرداخت.