به گزارش هنرآنلاین، حمید هیراد شب گذشته سه‌شنبه 11 دی طی دو سانس در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران روی صحنه رفت. بلیت‌های این کنسرت از چند روز پیش به طور کامل به فروش رفته بود. برخی از مخاطبان این خواننده به امید اینکه بتوانند بلیت‌های این کنسرت را تهیه کنند، ساعتی پیش از اجرا به درِ ورودی مرکز همایش‌های برج میلاد مراجعه کرده بودند اما چون بلیتی باقی نمانده بود، موفق به حضور در این کنسرت نشدند.

صحنه اجرا با مانیتورهایی پوشیده شده بود که در آغاز کنسرت تصویر هیراد را در حال خواندن قطعه "مستم کن" نشان می‌داد. هیراد در حالی که می‌خواند: "کو به کو آمده‌ام، مو به مو آمده‌ام، تار گیسوی تو دیدم سمت او آمده‌ام"، از گوشه‌ صحنه وارد شد. این قطعه در بیشتر کنسرت‌های هیراد به عنوان نخستین قطعه اجرا می‌شود.

"بی تاب" و "عشق" قطعه‌های بعدی این کنسرت بودند.

تحریرهای هیراد در این قطعه و تسلطش در اجرا، نشان از پیشرفت عجیبی در صدای این خواننده داشت. هیراد در کنسرت‌های اخیرش نشان داده که روز به روز به سمت پیشرفت گام بر می‌دارد.

چه غریبانه تو با یاد وطن می‌نالی / من چه گویم که غریب است دلم در وطنم

هیراد با خواندن این بیت به سراغ اجرای قطعه‌ "فراموش کن" رفت. نکته جالب اینکه در این قطعه هیراد برای لحظاتی دف نواخت.

هیراد از مخاطبانِ حاضر در سالن پرسید که "کیا امشب با نیمه‌ جان‌شان آمده‌اند." واکنش تماشاگران نشان می‌داد که تقریبا تمامِ حاضران با نیمه‌جان‌شان به دیدن این کنسرت آمده بودند. این مقدمه‌ای برای خواندن "نیمه جان" بود.

قطعه‌ بعدی "یار" بود. برای خواندن این قطعه، هیراد چتری به دست گرفت و از تماشاگران خواست دوربین‌هایشان را به حالت فیلمبرداری سلفی بگذارند و هنگام اجرای این قطعه از خودشان فیلم بگیرند و آن را برای کسی که دوستش دارند بفرستند.

هیراد در ادامه‌ این کنسرت گفت: "آدم‌توی زندگیش یک بار عاشق میشه. سعی کنید کسی رو انتخاب کنید که همونی باشه که می‌خواید. اگر عاشقش هستید عاشقتون باشه و اگر براش تب می‌کنید براتون جون بده."

این مقدمه ای برای خوندن "انفرادی" بود.

اجرای "انفرادی" با پرفورمنسی بر روی صحنه همراه بود. در بخشی از قطعه هیراد با طراحی نور در سلولی قرار گرفت که با مفهوم و فضای جاری در این قطعه همخوان بود.

هیراد برای خواندن "شوخیه مگه" از تماشاگران خواست که با روشن کردنِ چراغ‌قوه‌ گوشی‌هایشان، سالن رو ستاره بارون کنند.

مقدمه‌ی قطعه‌ی "دل آرام" تارنوازیِ هیراد بود. این صحنه تعجب و البته تشویقِ تماشاگران را در پی داشت. این که خواننده موسیقی پاپ بتواند تار بنوازد از امتیازهایی است که کمتر خواننده‌ای دارد. به هر روی اهل موسیقی می‌دانند که برای یک خواننده آشنایی با ساز و توانایی در نواختن بسیار مهم است. این مسئله موجب می‌شود که خواننده درست بخواند و توانایی‌اش در اجرای زنده بیشتر شود.

"شب که شد"، "معشوق" و "هلهله" دیگر قطعه‌هایی بودند که در این کنسرت اجرا شد. در پایان هم قطعه‌ی "شوخیه مگه" برای دومین بار و به درخواست تماشاگران اجرا شد.

کنسرت حمید هیراد در برج میلاد جذابیت‌ها و نکات بسیاری داشت. توانِ هیراد در خواندن روی صحنه آنقدر بالا بود که باید از او پرسید؛ با چنین توانی چرا باید حاشیه‌های پلی‌بک برای این خواننده ایجاد میشد. به هر روی او با پشت سرگذاشتنِ حاشیه‌ها، اکنون در مسیری تازه قدم برمی‌دارد.

کنسرت حمید هیراد به همت موسسه آوازی نو برگزار شد.