به گزارش هنرآنلاین، کتاب "ردیف پیانو استاد مرتضی محجوبی" اثر بهار برخوردار به چاپ دوم رسید.

این کتاب اولین و تنها کتاب از ردیف پیانوی این موزیسین فقید است که به خط نت موسیقی بین‌المللی است. چاپ اول کتاب تابستان امسال توسط انتشار هنر و فرهنگ منتشر شد و با استقبال مخاطبان در کمتر از چهار ماه به چاپ دوم رسید.

بهار برخوردار پژوهشگر موسیقی و مؤلف این کتاب در ارتباط با چاپ دوم آن گفت: در پی درخواست‌های بسیار زیاد مخاطبان برای چاپ دوم، نمونه صوتی کتاب را که مشتمل بر ۱۳۸ گوشه تفکیک شده در هفت دستگاه و پنج آواز است، برای استفاده علاقه مندان آماده کرده‌ام که به همراه کتاب ارائه شده است. همچنین برای هنردوستانی که پیش از این چاپ اول کتاب را تهیه کرده‌اند و نیز همه علاقه مندان به پیانو نوازی ایرانی؛ امکان دانلود نمونه صوتی کتاب بصورت رایگان و از طریق سایت pianoirani.ir فراهم شده است. علاوه براین، در چاپ دوم امکان تهیه نسخه الکترونیکی کتاب (فایل PDF) فراهم شده است که این مورد نیز از طرف هموطنان خارج از کشور بسیار تقاضا شده بود.

برخوردار در پایان خاطر نشان کرد: این کتاب ماه گذشته از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان مرجع به دو پرونده پیانونوازی به شیوه استاد محجوبی و شیوه نوازندگی پیانو کلاسیک ایرانی اضافه شده است.

تألیف کتاب "ردیف پیانو مرتضی محجوبی" در مجموع پنج سال زمان برده و یکی از بزرگترین خلأهای موجود در پیانو نوازی ایرانی و آموزش تکنیک‌های آن را برطرف ساخته است.