سرویس موسیقی هنرآنلاین: تازه‌ترین ساخته بابک زرین و مهیار فیروز بخت با صدای حسین خواجه‌امیری (ایرج) و سالار عقیلی با عنوان "آوای ایران" روز دوشنبه در مراسمی در نگارستان شهر با حضور عوامل این پروژه و ایرج حسابی فرزند دکتر حسابی و... رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم ایرج حسابی گفت: باید از برگزارکنندگان این برنامه بابت تجلیل از مقام استاد ایرج قدردانی کرد چون این اتفاق، نه بزرگداشتی برای شخص حسین خواجه امیری بلکه نکوداشت تاریخ، فرهنگ و هنر ایران برای ایرانیان است.

او ادامه داد: سالار عقیلی امروز صدای موسیقی و فرهنگ سرزمین مادری ماست و او  و همسرش بانو حریر شریعت زاده آثاری را به ملت ایران تقدیم کرده‌اند که در حافظه تاریخی کشورمان باقی خواهد ماند.

سپس سالار عقیلی خواننده اثر ضمن خوش آمدگویی گفت: من از کودکی به هنر استاد ایرج علاقه‌مند بودم و همواره با شنیدن صدای ایشان به‌عنوان یک مخاطب غبطه می خوردم. این همکاری را نه تنها در قالب یک پروژه کاری بلکه ادای دینی می دانم به ساحت این استاد. همکاری در این اثر باعث افتخار من بود و امیدوارم مردم عزیز ایران هم از دیدن و شنیدن این کار لذت ببرند.

او ادامه داد: این اثر ترکیب قطعه "همه چشما به ایرانه" با آهنگسازی مهیار فیروزبخت، شعر بامداد جویباری و تنظیم امیر فیروزبخت و قطعه (ایران) با آهنگسازی و تنظیم دوست هنرمندم بابک زرین و شعری از زنده یاد افشین یداللهی است. ایجاد یک پل ارتباطی میان این دو قطعه و هم‌آوایی بنده با استاد ایرج و همراهی ایشان با من در خوانش این دو اثر در قالب قطعه "آوای ایران"، نکته جذاب و جالب توجه این همکاری است.

خواجه‌امیری ضمن تشکر از اهالی رسانه و حضار گفت: من همواره صدای سالار عقیلی را تحسین کرده ام و همکاری با این هنرمند برایم تجربه زیبا و لذتبخشی بود.

بعد از اتمام صحبت عوامل، قطعه تصویری "آوای ایران" بر روی نمایشگرهای داخل سالن به نمایش درآمد.

"آوای ایران"، موزیک ویدئویی با آهنگ‌هایی از مهیار فیرزبخت و بابک زرین، شعر از بامداد جویباری و افشین یداللهی و تنظیم امیر فیروزبخت و بابک زرین است که مینا ناصرجوی و امیر پوربافرانی، مشترکا تهیه کنندگی آن را بر عهده داشته اند.

این قطعه تصویری با کارگردانی علی صفرنژاد، کاری از شرکت "پایا پیشتازان" و "بانک صادرات ایران" است.