سرویس موسیقی هنرآنلاین: "عاشقانه عارفانه" اولین آلبوم منصور عامریان خواننده است و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در هشت قطعه به‌زودی در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

او پیش از این قطعات "یار مرا" و "تو ای پری کجایی" و "بی تو مهتاب" را که از آثار پرطرفدار و نوستالژیک ایرانی هستند با سبکی و سیاقی تازه منتشر کرد.

این خواننده درباره آلبوم "عاشقانه عارفانه" توضیح داد: ایده آلبوم از سال 90 در ذهنم جشکل گرفت و تولید آن نزدیک به پنج سال به طول انجامید. یک سال هم برای اخذ مجوزهایش زمان سپری شد. در این اثر از اشعار بزرگانی چون مولانا، سعدی، هوشنگ ابتهاج، فریدون مشیری و بخشی از شعرها سروده خودم استفاده شده است.

او ادامه داد: همچنین سازهایی چون سنتور، سه‌تار، دف، کمانچه، گیتار الکتریک، با تلفیق سازهای الکترونیک و اینسترومنتال و تأثیر آن در حوزه متال، استفاده شده است. تاکنون دو قطعه این آلبوم به نام "یار مرا" با شعری از حضرت مولانا و آهنگسازی و تنظیم بنده و قطعه سرگشته "تو ای پری کجایی" از ساخته‌های زنده‌یاد استاد همایون خرم روی شعری از هوشنگ ابتهاج با تنظیمی از محمد بهزادی منتشر شده و با استقبال عمومی خوبی مواجه شده است.

این خواننده اضافه کرد: در این میان بازخوانی قطعه "سرگشته" به دلیل فرم جدید این قطعه بدون دست خوردن خط ملودی آن با استقبال خوبی از سمت نسل جوان و حتی نسل گذشته مواجه شد. در واقع هدف از بازخوانی این قطعه این بود که مخاطب جوان را به سمت این نغمه‌های غنی بکشاند و همچنین تداعی‌کننده خاطره برای نسل گذشته باشد.

عامریان ادامه داد: مشکلی که به خاطر این قطعه با آن مواجه شدیم، شکایت یکی از بستگان مرحوم استاد خرم بود، از این‌ که چرا این اثر را بدون مجوز بازخوانی کرده‌ایم. درحالی‌که ما مجوزهای مربوطه را با طی کردن روال قانونی اخذ کردیم و گویا ایشان از این مجوز اطلاع نداشتند. آلبوم از هشت قطعه تشکیل شده و به‌زودی یک سینگل ترک دیگر از آن بانام "بی تو مهتاب" با شعر عاشقانه و پاییزی زنده‌یاد فریدون مشیری، با آهنگسازی و نوازندگی سه‌تار محسن عامریان و کمانچه پدرام جعفری و با تنظیمی از مازیار محمودند در قالب موسیقی فرم دار منتشر خواهد شد.