به گزارش هنرآنلاین، اُپرای "عاشورا" نخستین اثری است که بر اساس تئوری احیای اپرای ملی بهروز غریب پور تولید و توسط خود او نوشته، طراحی و کارگردانی شده است و با آهنگسازی بهزاد عبدی به اجرا درآمده است .

اپرای عروسکی عاشورا در شمار پرمخاطب‌ترین آثار گروه تئاتر عروسکی آران در خارج از ایران محسوب می‌شود.

بهروز غریب پور، سرپرست گروه تئاتر "آران" و کارگردان اپراهای عروسکی درباره جدیدترین فعالیت گروه در زمینه اجرای اپراهای عروسکی گفت: با میزبانی اداره کل ارشاد استان مازندران قرار شد تا اپرای "عاشورا" را در شهر بابل اجرا کنیم از این رو به این شهر سفر کرده‌ایم و در حال آماده سازی اپرا برای اجرا هستیم.

وی درباره زمان و مکان اجرای اپرای "عاشورا" در شهر بابل افزود: قرار است روزهای ۲۵، ۲۶ و ۲۷ مهر این اثر را در سالن دانشگاه صنعتی نوشیروانی شهر بابل روی صحنه ببریم.

کارگردان اپرای "عاشورا" با اشاره به ظرفیت ۵۰۰ نفر سالن اظهار امیدواری کرد که طی سه اجرا مخاطبان و علاقه‌مندان به تماشای این اپرا بنشینند.

سرپرست گروه تئاتر "آران" در پایان سخنان خود درباره احتمال اجرای اپرای "عاشورا" در استان‌های دیگر ایران، گفت: استان‌های خوزستان و اصفهان نیز مایل هستند که از اجرای این اثر میزبانی کنند و ما بعد از اجرای اپرای "عاشورا" در استان مازندران درباره اجرا در این ۲ استان تصمیم‌گیری می‌کنیم.