به گزارش هنرآنلاین، اولین نشست تخصصی "صدابرداری استودیویی" در ایران ساعت ۱۷ روز جمعه ششم مهرماه با حضور تعدادی از متخصصان و صدابرداران مطرح کشورمان در مجموعه "شهر صدای پارسیان" برگزار می‌شود.

در این نشست که به دبیری آیدین الفت برگزار می‌شود، رضا عسگرزاده، امید نیک‌بین، آرد انزابی‌پور، حمید آداب و رامین مظاهری از صدابرداران مطرح کشورمان به نمایندگی از استودیوهای "بل"، "پاپ"، "شهر صدا"، "دهل"، "باران" و "بم آهنگ" به بیان نقطه نظرات خود پیرامون صدابرداری استودیویی در ایران می‌پردازند.

در توضیح اولین نشست تخصصی "صدابرداری استودیویی" آمده است:

"تخصص صدابردارى استودیویى بیش از ٥٠ سال است که در ایران قدمت دارد. این تخصص به‌عنوان ثبت‌کننده نهایىِ هنر و تلاش آهنگسازان، تنظیم‌کنندگان، خوانندگان و نوازندگان از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. در کشورهاى مترقى این تخصص آن‌قدر مهم و داراى پایه علمى است که به آن واژه مهندسى ضبط اطلاق می‌شود. از این رو در نشست ششم مهرماه سکان‌داران این تخصص در ایران گرد هم می‌آیند تا تجارب و اندیشه حرفه‌ای خود را با موزیسین‌ها، دانشجویان، هنرجویان و علاقه‌مندان این رشته به اشتراک گذارند"

مجموعه شهر صدای پارسیان خردادماه سال جاری نیز اولین نشست تخصصی میکس و مسترینگ ایران با محوریت موسیقی را برگزار کرده بود. در این نشست آرش پاکزاد، آرد انزابی‌پور، رضا عسگرزاده، امیر تفرشی و رامین مظاهری به‌عنوان سخنران حضور داشتند.

مجموعه "شهر صدای پارسیان" به مدیریت آیدین الفت از جمله مؤسسات آموزشی فعال حوزه مهندسی صدا در ایران است که آموزش حرفه‌ای شاخه‌های مختلف مهندسی صدا در ایران و انتقال تجربیات فعالان این رشته یکی از اهداف آن است. از فعالیت‌های این مجموعه می‌توان به تأسیس رشته صدابردارى استودیویى در دانشگاه جامع علمى و کاربردى در مقطع کاردانى و همکارى با دانشگاه آزاد اسلامى در تأسیس رشته "فن‌آوری صدا" در مقطع کارشناسى و برگزارى سمینارهاى تخصصى گوناگون در زمینه طراحى و مهندسى صدا نام برد.