سرویس موسیقی هنرآنلاین: آخرین روز دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شنبه 17 شهریور به پیانو، کلارینت، ابوا، هورن و فلوت اختصاص داشت و شرکت‌کنندگان راه‌یافته به مرحله نهایی از این سازها روی صحنه آمدند و مقابل هیئت داوران اجرا کردند.

دو بازه زمانی ابتدایی این روز به پیانو اختصاص داشت. شرکت‌کنندگان این ساز در سه رده سنی الف، ب و ج مقابل هیئت داورانی متشکل از گاگیک بابایان، فریماه قوام صدری و رافائل میناسکانیان کلاویه‌ها را به صدا درآوردند.

از ساعت ۹ الی ۱۳ دو رده سنی الف و ب به ترتیب روی صحنه حاضر شدند. دیبا پیشدادی، آوین سلطانی دانا، سارا عرب مارکده، محیا محمدی، صدرا مهشید فر و سید امیرماهد میراشرافی کرهرودی از گروه سنی الف، محمدجواد بهرامی، پویا خدایی، نیما شناوری، سامان قاسم‌آبادی و آریان میکائیلی از گروه سنی ب پشت پیانو نشستند.

سپس گروه سنی ج روی صحنه ‌آمد. فرزاد حیدرى اولین شرکت‌کننده این بخش بود و پس از او فرناز طباطبایی، کسری فریدی، پگاه کشاورز طالبی و مهدی موسوی نطنزی پی‌درپی با هم به رقابت پرداختند.

بازه زمانی انتهایی این روز به فلوت، کلارینت، ابوا و هورن تعلق داشت. هیئت داوران ساز فلوت متشکل از جاوید مجلسی، آذین موحد و مجید سینکی بود که به تماشای ساز زدن هشت شرکت‌کننده نشستند. فرزانه اسدی، سعید آوار، ساغر بهادرانی، فرید شاهسار، غزل فتوره‌چی و درسا کاظمی نیا فلوت‌نوازان رده سنی الف و راژان بیات بداغی و گلبرگ گیوقصاب دو فلوت‌نواز رده سنی ب بودند. این ساز شرکت‌کننده‌ای در رده سنی ج نداشت.

آخرین نواهای این جشنواره مربوط به سازهای کلارینت، هورن و ابوا شد. داوران این بخش که به قیاس این نوازندگان پرداختند اکبر محمدی، جاوید مجلسی، منوچهر صهبایی بودند. پارمیدا سلطانی تنها شرکت‌کننده ساز ابوا بود که از رده سنی الف حضور داشت. کلارینت سه شرکت‌کننده در گروه سنی الف داشت. نیکی بنی مهد رانکوهی، علی رضایت و رها رضایی از گروه سنی الف ساز خود را مطابق رپرتوار تعریف‌شده نواختند.

هورن تنها دو شرکت‌کننده داشت که هر دو از گروه سنی الف بودند. بهار اکبری و ریحانه رفیعی هورن‌نوازان راه‌یافته به مرحله نهایی این جشنواره بودند.

آیین اختتامیه بخش موسیقی دستگاهی و کلاسیک دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکشنبه 18 شهریورماه با معرفی برگزیدگان این بخش در تالار وحدت برگزار خواهد شد.