سرویس موسیقی هنرآنلاین: اسفندیار قره‌باغی خواننده با اشاره به وضعیت این روزهای موسیقی در ایران به خبرنگار هنرآنلاین، گفت: خوانندگان امروزی اصلاً خلاقیت ندارند و بیشتر از هم تقلید می‌کنند. پیشکسوتان می‌دانند من چه می‌گویم ولی جوانان اصلاً به این مسائل اهمیت نمی‌دهند و توجه نمی‌کنند، در صورتی که اگر به این راهنمایی‌ها عمل کنند موفق خواهند شد.

قره‌باغی ادامه داد: در هنر خلاقیت حرف اول را می‌زند، پس باید به این موضوع توجه ویژه شود. دلیل این که این روزها آثار موسیقایی ماندگار نمی‌شوند این است که همه شبیه هم شده‌اند و خوانندگان فقط از یک نفر تقلید می‌کنند.

خواننده سرود "آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو" افزود: اگر می‌خواهیم در عرصه هنر باقی بمانیم باید بتوانیم حرف جدیدی بزنیم. هنر باید به‌روز باشد ولی نباید از خودمان صدا درآوریم و اسم آن را نوآوری بگذاریم. موسیقی قوانین خاصی دارد و باید روی اصول پیش رویم.

اسفندیار قره‌باغی خاطرنشان کرد: خیلی از خواننده‌های امروزی اصلاً آموزش ندیدند، پس اسم آن‌ها را نباید خواننده بگذاریم. هنرمندان اول آموزش می‌بینند و بعد وارد عرصه هنر می‌شوند. موسیقی نیاز به غربالگری دارد و خواننده‌های خوب باید از خواننده‌های بد جدا شوند.

قره‌باغی در پایان گفت: مردم باید بدانند هوادار چه کسانی هستند. زمانی که مخاطبان بدانند شخصی که به کنسرتش می‌روند اصلاً علم این هنر را ندارد، مطمئن هستم چهره واقعی آن‌ها را می‌بینند و به سراغ موسیقی جدی می‌روند.