به گزارش هنرآنلاین، ارکستر مجلسی رسا به رهبری بهنام ابوالقاسم کنسرت "هزار و یک شب" را در قالب اجرایی از ساخته‌های جدید فردین خلعتبری به صحنه می‌برد.

در این برنامه که در روزهای اول و دوم شهریورماه ساعت 21 در تالار رودکی تهران به صحنه خواهد رفت، آثاری از آخرین ساخته‌های خلعتبری برای سینما که عنوان"هزار و یک شب" را روی خود دارد اجرا خواهد شد. قطعاتی از آثاری چون "پروانه‌ای در باد"، "نیمکت"، "آسمان من"، "شکلات"، "پستچی سه بار در نمی‌زند"، "دندون طلا" و... در این کنسرت با اجرای ارکستر رسا به صحنه می‌روند.

کنسرت "هزار و یک شب" اولین همکاری فردین خلعتبری، بهنام ابوالقاسم و ارکستر رسا است و اولین باری است که پوریا اخواص و پدرام فریوسفی در این ترکیب روی صحنه می‌روند.

بهنام ابوالقاسم آهنگساز و پیانیست هم در این اجرا به عنوان رهبر مهمان حضور دارد. او که به تازگی در کنسرت "طرحی تو در اندازیم" به عنوان رهبر و پیانیست حضور داشت، در این اجرا نوازندگی را هم عهده دار خواهد بود.

اجرای آثار باکلام را پوریا اخواص به عهده دارد که پیش از این با ارکستر ملی موسیقی ایران همکاری داشته و در سال‌های اخیر با گروه‌های مختلف موسیقی سنتی به اجرا پرداخته و در اجرای اثر "غمنومه فریدون" به آهنگسازی حسین علیزاده هم حضوری فعال داشته است.

در این کنسرت که در دو بخش به صحنه خواهد رفت، پدرام فریوسفی، نوازنده برجسته ویولن نوازندگی سولو را عهده‌دار خواهد بود که در "هزار و یکشب" شخصیتی ویژه برای ساز او در نظر گرفته شده است. ضمناً در این اجرا برای اولین بار اشعاری از آخرین آثار مرحوم افشین یداللهی به صحنه خواهد رفت که همگی آنها توسط دوست و همکار دیرین او فردین خلعتبری آهنگسازی شده‌اند.

مدیریت هنری ارکستر را مظفر نبیلی به عهده دارد و میثم ترکیان کنسرت مایستر ارکستر است.

ارکستر مجلسی رسا نیز به عنوان اجراکننده آثار متشکل از 25 نوازنده با سرپرستی مظفر نبیلی است. این ارکستر فعالیت حرفه‌ای خود را در سال 1389 به شکل کوارتت زهی آغاز کرد و تا به حال برنامه‌های موفقی در تالار رودکی تهران، کلیسای آلمانی‌های مقیم ایران و دیگر سالن‌های معتبر ایران اجرا کرده است. ارکستر مجلسی رسا در سال 1392 به رهبری رامیار بهزادی در بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر شرکت کرد و عنوان دوم بخش رقابتی را به دست آورد. در سال 1393 نیز تمرینات خود را زیر نظر دکتر منوچهر صهبایی ادامه داد و در سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی موسیقی فجرعنوان گروه برگزیده را از آن خود کرد. همچنین این ارکستر در سالهای اخیر با همکاری نوازندگان و سولیست های اروپایی به فعالیت پرداخته و آثار ارزشمندی در ایران و خارج از ایران به اجرا گذاشته است.

بلیت فروشی در سایت ایران کنسرت (Iiranconcert.com) در حال انجام است.