به گزارش هنرآنلاین، سیامک آقایی، آهنگساز و نوازنده سنتور روزهای 8 و 9 شهریور ماه کنسرت "یورش" را در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌کند. این نوازنده سنتور و شاگرد ممتاز استاد فقید پرویز مشکاتیان با یک رپرتوار جدید در تالار اندیشه روی صحنه می‌رود.

این اجرا به شکل گروه نوازی و با همراهی یک خواننده جوان برگزار می‌شود. اعضای گروه بدین شرح هستند: آهنگساز و سرپرست گروه: سیامک آقایی، خواننده: دانیال معمارنژاد، کمانچه: شروین مهاجر، کمانچه التو: مهرزاد اعظمی‌کیا، تار: میثم ملکی، تار بأس: پیام جوانی، نی: نیما جوزی و تنبک: همایون جهانشاهی.

سیامک آقایی پیش از این به مدت چهار سال در حال برگزاری تور "باز عشق" در سرتاسر ایران بود و پس از 52 اجرا این تور با اجرا در شهر بیجار به پایان رسید. "باز عشق" علاوه بر مراکز استان‌ها در شهرهای کوچکتری همچون تربت حیدریه، ورامین، بابل، گلپایگان، مراغه، اهر، شهرضا، بهبهان، خرمشهر، امیدیه، و ... اجرا شده است.

آقایی در پنج سال گذشته در کنار تور باز عشق تمرکز جدی بر مسئله آموزش داشته و تعداد زیادی مسترکلاس در زمینه سنتور نوازی، بداهه نوازی، موسیقی ایرانی و ... در شهرهای مختلف ایران برگزار کرده است.

همچنین آقایی چند ماه است که در حال آماده سازی نسخه تصویری کنسرت "باز عشق" در تالار وحدت است. این اجرا با فرمت 4k و توسط 11 دوربین فیلمبرداری شده و مراحل فنی مفصلی را پشت سر گذاشته و به زودی منتشر می‌شود.

آقایی پیش از این هم در سال 1390 کنسرت "یاد باد" را در غالب یک مجموعه ویدئویی-تصویری (دو دی. وی.دی و یک سی.دی) منتشر کرد. اثری که اجرای مشترک او با سالار عقیلی و پدرام خاورزمینی (نوازنده تمبک) بود.

سیامک آقایی نوازنده سنتور دارای مدرک فوق لیسانس در رشته اتنوموزیکولوژی از دانشگاه تهران است. آموختن سنتور را در نوجوانی با رؤیا حلاج آغاز و در ادامه با مسعود شناسا، پرویز مشکاتیان و محمدرضا لطفی آموخته‌های خود را تکمیل کرد. حدود یک دهه همکاری با ارکستر مشهور "جاده ابریشم" به سرپرستی "یو یاما"، همکاری با گروه‌ها و هنرمندان برجسته‌ای همچون نصیر شماء، کالین جیکوبسن، گروه اطلس (Atlas)، گروه Labyrinth Modal و ارکستر Knights ... از جمله فعالیت‌های شاخص او محسوب می‌شود. سیامک آقایی در حال حاضر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران مشغول به تدریس موسیقی ردیف-دستگاهی و نوازندگی سنتور است.