به گزارش هنرآنلاین، فرهنگسرای نیاوران یکشنبه شب شاهد حضور جمعی از استادان هنر و ادبیات و علاقمندان موسیقی ایرانی در جریان برگزاری کنسرت "فریاد پنهان" بود.

در این کنسرت که "فریاد پنهان" نام داشت بابک بابایی خواننده‌ آلبوم‌های "رهگذر"، "بر من گذشت" و "آوار نگاه" همراه گروه دلنوازان هنر قطعاتی از ساخته‌های هنرمندان مختلف را به روی صحنه بردند که با استقبال حاضران در سالن روبرو شد.

در بخش اول این برنامه قطعه‌های "بوی باران"، "شراره"، "باغ رؤیا" با شعری از حامد حسین خانی، "فریاد پنهان" با شعر ناصر ایزدی، "نگاهت را نمی‌خواهم" با شعری از مهدی سهیلی در دستگاه نوا بر اساس ملودی‌هایی از پیمان خازنی به اجرا درآمد.

بابک بابایی در بین اجرای قطعات به توضیح چگونگی ساخت این آثار و ذکر خاطراتی کوتاه از آن‌ها پرداخت.

بخش دوم این کنسرت با یک رمانس عاشقانه بر اساس ترانه‌ای از محمدعلی بهمنی و به یاد استاد حسین خواجه امیری( ایرج) آغاز شد.

"نه غزل نوشتم" با کلام فرزانه شیدا، "من دیگه بچه نمیشم" به یاد آهنگساز بزرگ عماد رام و بر من گذشتی با غزلی از زنده‌یاد سیمین بهبهانی ادامه‌دهنده‌ بخش دوم این کنسرت بود.

در ادامه بابک بابایی ترانه‌ "از بهترین‌ها بهتری" (ساخته‌ علی اکبرپور از آهنگسازان برنامه‌ی گل‌ها در رادیو) را در شب تولد همسرش آزاده وحدتی( فرزند استاد ناصر وحدتی) به ایشان تقدیم کرد.

طراحی لباس بابک بابایی در این کنسرت بر عهده‌ آزاده وحدتی بود که با استفاده از حروف الفبا و بهره‌گیری از هنر تایپوگرافی رقم خورده بود.

در پایان آهنگ خاطره‌انگیز "گل آغوش" که پیش از این‌ها توسط زنده‌یاد نادر گلچین اجرا شده بود، توسط بابک بابایی و گروه دلنوازان هنر به سرپرستی پیام سوری(نوازنده‌ پیانو) اجرا شد.

اجرای این آهنگ با استقبال حاضران در سالن خلیج‌فارس فرهنگسرای نیاوران همراه بود و به درخواست آنان با ریتمی تندتر اجرا شد که پایان بخش کنسرت "فریاد پنهان" بود.

محمد تهامی، رضا بنفشه خواه، ناصر وحدتی، معصومه مهرعلی، سفیر هند، وارطان ساهاکیان، علی رییس دانا، علی‌رضا میرعلینقی، ویگن داودی، رضا یساولی، علی و امید بهبهانی(فرزندان سیمین بهبهانی)، احمد رؤیایی، علی غفاری و فروغ خوش‌الحان از مهمانان حاضر در این برنامه بودند.