سرویس موسیقی هنرآنلاین: کنسرت حمید هیراد سه‌شنبه شب نهم مرداد در دو سئانس در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد.

این کنسرت پس از حاشیه‌هایی که در هفته‌های اخیر برای حمید هیراد ایجاد شد، توجه بسیاری از علاقه‌مندان به هنر را به خود جلب کرد.

برخی از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و منتقدان حوزه موسیقی از مهمانان ویژه‌ این کنسرت بودند. در واقع نمایندگان رسانه‌های به دیدن این کنسرت آمدند تا درباره اجرای زنده او قضاوت کنند.

در هر دو سئانس، سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی صندلی خالی نداشت. اجرا از همان ابتدا با انرژی آغاز شد و هیراد سعی داشت تمام قطعه‌ها را به بهترین شکل بخواند. خواندنِ هیراد و انرژی او تلاشی برای پایان دادن به تمام حاشیه‌های هفته‌های اخیر بود.

هیراد در بخشی از کنسرتش خطاب به حاضران گفت: خیلی‌ها تلاش می‌کنند که من دیگر اینجا نباشم. کمی مهربان باشیم و عشق بورزیم. بدی‌ها را کنار بگذاریم. کسی از فردا و یک ساعت بعد خود خبر ندارد. تا زمانی که زنده‌ایم خوبی کنیم. اهل دورویی و خودنمایی نیستم. در این دو سال مرا شناخته‌اید. این صدا و تن برای من نیست، برای آفریدگار است که خودش می‌داند چگونه راهنمایی کند. به افتخار خدای ما.

هیراد که در تلاش بود شبی پرانرژی را برای دوستدارانش به نمایش بگذارد، در بخش‌های مختلف برنامه با تعظیم در برابر حضار با کنایه به اتفاقات روزهای گذشته و با لبخند می‌گفت: صدای من رو می‌شنوید؟!

از نکات مهم این کنسرت حضور پدر و مادر حمید هیراد در سالن و چگونگی تقدیر او از آن‌ها بود. هیراد خطاب به حاضران در سالن گفت: با خودم عهد بستم که هر جایی که میرم این حرف رو بزنم، ولی نه از این بالا.

او سپس از از صحنه پایین آمد و ادامه داد: چقدر خوب است که مقیاس اندازه‌گیری انسانیت ما پول، مقام و شهرت نباشد. خداوند برای مقیاس انسانیت چنین چیزی قرار نداده است. یک شانه هست، یه مرد هست، معنای واقعی مرد که وقتی از همه دنیا بریدید، پناهتون می‌شود. در شادی‌ها و در غم‌هاتون به تنها کسی که فکر می‌کنید همین انسان و همین فرشته است. نام زیبایش را می‌برم؛ به اندازه دینی که به گردنمون داره براش دست بزنیم؛ به افتخار پدرامون.

سپس هیراد به سمت پدرش رفت و او را در آغوش کشید.

هیراد در ادامه در تمجید از مادرش گفت: فرشته‌ای هست که هیچ وقت در زندگی‌ ما تکرار نمی‌شود. اگر دوستش دارید صبح که از خواب بیدار می‌شوید، دست‌ او ببوسید، پای او را ببوسید. به افتخار مادرامون.

او سپس به سمت مادرش آمد و در مقابل او زانو زد و مادرش را در آغوش کشید.

شاید کنسرت شب گذشته حمید هیراد پایانی بر حاشیه‌های پلی‌بک خواندن او در کنسرت قبلی او و شروعی دوباره در عرصه موسیقی باشد.