سرویس موسیقی هنرآنلاین: رحیم شهریاری خواننده آذری‌‌زبان جدیدترین کنسرت خود را با اجرای قطعات آلبوم جدید خود روی صحنه خواهد برد.

او درباره این اجرا گفت: اجرا در ایران همیشه برایش لذت بخش است. هر بار که در ایران روی صحنه می‌روم، نوعی حس و انرژی‌ در خود می‌بینم که انگار بار اول است و با همان شور و هیجان می‌خوانم و واقعا حالم خوب است.

این خواننده درباره فعالیت‌های جدید خود نیزگفت: آثاری را تهیه و تولید کرده‌ایم و به مرور آن‌ها را منتشر خواهیم کرد که ازآن جمله می‌توان به تهیه موزیک ویدئوها و قطعات جدید اشاره کرد که به زودی در اختیار دوستداران موسیقی آدربایجانی قرار خواهد گرفت.

به گفته تهیه کننده کنسرت شهریاری، از یک گروه رقص آئینی آذربایجانی برای این کنسرت دعوت به عمل آمده است و در حین اجرای کنسرت و در فواصل مختلف این گروه به اجرای برنامه آئینی آذربایجانی خواهند پرداخت و حاضرین در سالن تماشاگر رقص لزگی و محلی در این کنسرت خواهند بود.

رقص‌های آذربایجانی از نسلی به نسل بعدی منتقل شده و به مرور توسعه یافته‌اند. بعضی از این رقص‌ها در اصل جزء مراسم دینی است و ریشه در فرهنگ و تمدن آذربایجان دارد و جزئی از هویت مردم آذربایجان لقب گرفته است.

رقصی که با نام لزگی مشهور است، حماسی، با وقار، پر تحرک و ریتمیک است که توسط مردان به صورت دست جمعی و با هنرنمایی تک تک ایفاگران با حرکاتی بدیع و گاه اکروباتیک، چرخش روی زانو ها و پرشها اجرا میشود.

 کنسرت 15 شهریور رحیم شهریاری به همت موسسه کامیاب بهاران و به تهیه کنندگی علی حق‌شناس برگزار می‌شود.