به گزارش هنرآنلاین ، در ادامه‌ کنسرت‌های "چند شب"، هشتمین دوره‌ این کنسرت‌ها که به سازهای نی و قانون اختصاص دارد با عنوان "چند شب نی و قانون" از 22 مرداد به مدت سه شب در تالار رودکی تهران اجرا می‌شود.

در اولین شب از این سری کنسرت‌ها و در روز 22 مرداد، حمیدرضا زبردست نی، مرجان مهربان قانون و صدا سدیفی، قانون، زمان خیری نی می‌نوازند.

در شب دوم و در روز بیست و سوم مرداد، حسین خوش‌چهره نی، یاسمن نجم‌الدین قانون، مهدی تیموری نی و مژگان حسینی قانون خواهند نواخت. در سومین و‌ آخرین روز نیز سعید روحانی نی، فریده رضایی قانون، امیر سیاوش‌پور نی و پریچهر خواجه قانون خواهند نواخت.

این کنسرت‌ها در ساعت 20:30 در تالار رودکی برگزار می‌شود.  مجموعه کنسرت‌های "چند شب" که به همت موسسه فرهنگی هنری نغمه حصار به مدیریت افشین معصومی برگزار می‌شود، با هدف یادآوری ریشه‌های اصلی موسیقی در ١٠ دوره طراحی شده است.

در هر دوره به یک ساز از حوزه موسیقی ایرانی، و کلاسیک پرداخته می‌شود. در پایانِ این دوره بیش از 120 نفر نوازنده و خواننده در این پروژه موسیقیایی که از تیر ماه سال ۹۶ آغاز شده و تا زمستان سال ۹۷ نیز ادامه خواهد داشت؛ حضور خواهند داشت. 

در پایان سال ٩٧ مجموعه کنسرت‌های "چند شب" توسط موسسه فرهنگی هنری نغمه حصار منتشر خواهد شد.