به گزارش هنرآنلاین، آنسامبل اینترنوا که از دو کوارتت ایرانی به سرپرستی بردیا کیارس و امیر باورچی و یک کوارتت اروپایی به سرپرستی دارا مورگان تشکیل شده است، روزهای 25 و 26 تیر روی صحنه خواهند رفت.

اجرای شب دوم این آنسامبل روی موسیقی مینیمالیست معاصر تمرکز دارد. آن‌ها قرار است آثاری از استیو رایش، مایکل نایمن و فرخزاد لایق را اجرا کنند.

استیو رایش از مهمترین و پرکارترین مینیمالیست‌های دنیا به شمار می‌رود و برخی او را تاثیرگذارترین موزیسین زنده آمریکا می‌دانند. موسیقی او به شدت تحت تاثیر روابط پیچیده ریاضی است اما در عین حال که بر مقوله‌ی ریتم تمرکز دارد بازی‌های ملودیک را هم چاشنی آثارش می‌کند تا مخاطب را به دنیای جدیدی وارد کند. مایکل نایمن هم اگر چه به عنوان یک آهنگساز و پیانیست مینیمال آثار زیادی در این حوزه دارد اما بیشتر با ساخت موسیقی فیلم‌ شناخته می‌شود.

دیگر موزیسینی که قرار است آثارش در این شب اجرا شود فرخزاد لایق است. او پزشک متخصصی است که در اولین آلبوم موسیقی‌اش با شهرام ناظری همکاری کرد و "سِفر عسرت" را منتشر کرد. در گام بعدی او هفت‌گاه معلق را منتشر کرد که حالا قرار است برخی از قطعات این آلبوم در شب مینیمالیست معاصر اجرا شود.

در شب اول اجرای اینترنوا آثاری از لوریس چکناوریان، شوستاکویچ و دبوسی اجرا می‌شود که عواید حاصل از هر دو اجرا به کودکان کار اختصاص داده می‌شود.

همچنین گروه برگزار کننده تصمیم گرفته برای دانشجویان تخفیف 25 درصدی در نظر بگیرد. علاقه مندان می‌توانند برای تهیه بلیت این کنسرت به سایت تیوال مراجعه کنند.