به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی، این بنیاد به عنوان متولی تالار وحدت سالانه پذیرای ده‌ها همایش و رویداد ملی و بین اللملی است، گرچه اولویت اصلی اجرای رویدادها در تالار وحدت، برنامه‎های فرهنگی فاخر است اما با توجه به کنسل شدن برنامه موسیقی توسط برگزار کنندگان به دلیل همزمانی با جام جهانی و پتانسیل بالای این تالار، مجموعه فوق در زمان‌هایی که تراکم برنامه‌های فرهنگی کم دارد، از دیرباز در اختیار فعالان بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی در جهت برگزاری همایش‌ها قرار می‌گیرد.

این موضوع از یک طرف نیاز مجموعه‌های مختلف را در خصوص ارائه برنامه در یک تالار فاخر بر طرف می‌کرد و از سوی دیگر کمک‌رسانی به اقتصاد فرهنگ بود و موجب می‌شد با تقویت توان مالی بنیاد رودکی به شکل غیر مستقیم تسهیلاتی در اختیار مجموعه‌های هنری قرار بگیرد و دست بنیاد رودکی در ارائه تسهیلات به گروه‌های هنری بازتر باشد.

برگزاری همایش فروشگاه فوق نیز بر همین مبنا صورت گرفت؛ هر چند این بنیاد معتقد است در خصوص ارائه امکانات تالار وحدت به مجموعه برگزار کننده دقت و مطالعه لازم صورت نگرفته و بخش مسئول این حوزه در بنیاد رودکی کوتاهی کرده است.

بنیاد فرهنگی هنری رودکی در ماه‌های اخیر به عنوان یکی از متولیان حوزه موسیقی، آماده سازی و اجرای سرود تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران در روسیه را بر عهده داشت. مسئولیتی بزرگ که برای نخستین بار، در پیوند موسیقی و ورزش، اتفاقی نو را رقم زد و موسیقی ایران و هنر نوازندگان ایرانی را در صحنه بین‌المللی عرضه کرد.

بنیاد رودکی، معتقد است علیرغم تمام تلاش‌هایی که در چند ماه اخیر توسط این بنیاد صورت گرفته و بخشی از توان بنیاد را به خود مشغول کرد، اما لازم بود درخصوص اجرای همایش فوق دقت و مطالعه بیشتری صورت می‌گرفت و از این جهت به صورت رسمی از تمامی دلسوزان و علاقمندان تالار وحدت عذرخواهی می‌کند.

بنیاد رودکی همچنین قدردان اصحاب رسانه به عنوان چشمان بینای جامعه است و اعتقاد دارد نقد و نظر سازنده اصحاب رسانه به اعتلای جامعه و بهبود فرایندها کمک می‌کند.