سرویس موسیقی هنرآنلاین: گروه موسیقی دارکوب شنبه شب بار دیگر در تالار وحدت روی صحنه رفت تا نخستین شب از کنسرت زمستانی خود را برگزار کند.

همایون نصیری نوازنده پرکاشن و سرپرست گروه دارکوب در ابتدای این کنسرت رو به حضار گفت: خوشحالیم با مخاطبینی تا این حد فرهیخته طرفیم که هنوز موسیقی جدی را حمایت می‌کنند و این برای ما قابل‌احترام است.

نصیری افزود: امشب باانرژی تمام برای شما ساز می‌زنیم و می‌کوبیم چون کار دارکوب‌ها کوبیدن است.

چند قطعه اول با حضور محسن شریفیان و سجاد عرب زاده اجرا شد و سپس همایون نصیری رو به حضار گفت: مفتخرم در این قسمت از برنامه یکی از عزیزترین مهمانان حاضر در سالن را به شما معرفی کنم. مهمانی که مهمان نیست و درواقع یک دوست تمام‌عیار است و من به دوستی با ایشان همیشه افتخار کرده‌ام. از 17 سالگی در ارکسترشان ساز زده‌ام و قطعاً تا همیشه این همکاری برای من افتخار است. خوشحالم که بعد از چند سال سکوت دوباره باشکوه ویژه‌ای برگشته‌اند و استقبال قابل‌توجهی را از ایشان شاهد بوده‌ایم. دوست خوبم آقای علیرضا عصار.

جمعیت به شکلی ویژه عصار را تشویق کردند و در ادامه قطعه "رود" از ساخته‌های آرین ملکیان و سولوی عود میثم مروستی اجرا شد و اجرای پرحرارت و پرطرفدار "ترش‌رو" بخش بعدی برنامه بود که سجاد عرب زاده آن‌ها خواند.

معرفی سیامک انصاری دیگر بخش کنسرت بود و "یک نظر بر یار کردم" در ادامه اجرا شد. در اواسط کنسرت به‌یک‌باره با پخش دکلمه نخست قطعه "خون بس" با صدای روزبه بمانی، مهم‌ترین بخش کنسرت زمستانه دارکوب آغاز شد و روزبه بمانی روی صحنه آمد و قطعه جدید گروه دارکوب "خون‌بس" که بسیار موردتوجه قرارگرفته است را اجرا کرد.

نخستین اجرای زنده و رسمی روزبه بمانی به‌خوبی موردتوجه قرار گرفت و سپس این خواننده و ترانه‌سرا در سخنانی کوتاه گفت: این اولین اجرای رسمی وزنده من روی صحنه بود و اقعا برایم سخت بود. حالا می‌فهمم که شما چقدر سختی‌کشیده‌اید آقای عصار روی صحنه! ولی قطعاً هر خواننده‌ای هم این شانس را ندارد که اولین اجرای رسمی وزنده خود را با بهترین‌های مملکتش روی صحنه ببرد. واقعاً برای من حضوردر کنار اعضای دارکوب لذت‌بخش بود.

پس از ترک صحنه از سوی روزبه بمانی نیز همایون نصیری گفت: روزبه بمانی احتیاجی به تعریف من ندارد و سال‌های سال خودش را با آثارش ثابت کرده است. چقدر خوشحالیم که با روزبه همکاری می‌کنیم. وقتی با روزبه بمانی کار می‌کنی به جرات می‌توانم بگویم که دیگر کارکردن با شاعران دیگر سخت است.

"جانا" جدیدترین قطعه گروه دارکوب با ترانه و ملودی سجاد عرب زاده نیز برای اولین بار اجرا شد و همایون نصیری از انتشار این اثر در هفته‌های آینده خبر داد.

محسن شریفیان که از سوی همایون نصیری به‌عنوان ستاره و نابغه موسیقی جنوب معرفی شد قطعه "لیوا" را با شور و حال خاصی اجرا کرد و این بخش از بخش‌های پرطرفدار این کنسرت بود. تکرار اجرای قطعه "ترش‌رو" نیز اختتامیه‌ای بود به نخستین شب کنسرت گروه دارکوب در تالار وحدت که علی رغم صدابرداری نامناسب در اوایل برنامه، در انتهای کنسرت از سوی همایون نصیری از عوامل صدا تقدیر و تشکر به عمل آمد. اجرای چند قطعه بی‌کلام کوبه‌ای از سوی اعضای گروه نیز غافلگیری دارکوب‌ها در این برنامه بود.

همایون نصیری، هومن نامداری، آرش پزندمقدم، مسعود همایونی، محسن شریفیان، روزبه بمانی، سجاد عرب زاده، حسین رضائی نیا و... در این کنسرت در قالب گروه دارکوب به اجرای برنامه پرداختند.

کنسرت زمستانه گروه دارکوب به همت موسسه "کامیاب بهاران" و به تهیه‌کنندگی علی حق‌شناس روی صحنه رفت.