سرویس موسیقی هنرآنلاین: برونو مارس خواننده و ترانه‌سرای متولد هاوایی فاتح جوایز گرمی 2018 شد که برندگان آن بامداد دوشنبه به وقت ایران در مراسمی در مدیسن اسکوئر گاردن در نیویورک معرفی شدند.

مارس 32 ساله که با آلبوم " 24K Magic" در شش بخش شانس دریافت جوایز گرمی را داشت در هر شش بخش شامل بهترین آلبوم سال، رکورد سال، آهنگ سال ("این چیزی است که دوست دارم")، اجرای آر اند بی، آهنگ آر اند بی و آلبوم آر اند بی پیروز شد.

کندریک لامار دومین پیروز بزرگ جوایز گرمی بود. رپر و ترانه‌سرای 30 ساله کالیفرنیایی که با آلبوم "لعنت" (DAMN) هفت نامزدی به دست آورده بود، برنده پنج جایزه از جمله بهترین آلبوم رپ، آهنگ رپ ("Humble")، اجرای رپ و بهترین موزیک ویدیو شد.

آلیسیا کارا جایزه گرمی بهترین هنرمند جدید را دریافت کرد. او تنها هنرمند زنی بود که در مراسم سه و ساعت و نیمی جوایز گرمی امسال جایزه گرفت.

اد شیران که خیلی‌ها او را یک مدعی جدی می‌دانستند، امسال برای آلبوم " Divide" تنها در دو بخش بهترین آلبوم پاپ و بهترین اجرای تک‌نفره پاپ برای "شکل تو" نامزد بود که هر دو جایزه را برد.

جی-زی، رپر 47 ساله نیویورکی که با سیزدهمین آلبومش "4:44" با هشت نامزدی، پیشتاز نامزدهای جوایز گرمی 2018 بود، مراسم را دست خالی ترک کرد.

در بخش موسیقی رسانه تصویری، "لا لا لند" (جاستین هورویتس) دو جایزه بهترین موسیقی متن و بهترین موسیقی متن گردآوری‌شده را از آن خود کرد.

نامزدها از بین بیش از 22 هزار درخواست رقابت در 84 بخش جوایز گرمی انتخاب شدند. آثاری واجد شرایط بودند که بین اول اکتبر 2016 تا 30 سپتامبر 2017 پخش شدند.

سال گذشته ادل خواننده و ترانه‌سرای بریتانیایی برای آلبوم "25" برنده پنج جایزه گرمی شد.