به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، هشتاد و یکمین زاد روز نادرگلچین جمعه 10 آذر ساعت 19 با حضور هنرمندان موسیقی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

در این مراسم فضل الله توکل در کنار علیرضا پورامید کارشناس مجری برنامه به سخنرانی می‌پردازد.

پخش کلیپ و موسیقی از اجراهای نادر گلچین، اجرای موسیقی محمد اسماعیلی و سعید ثابت و اجرای گروه موسیقی "نریمان" به سرپرستی علی پژوهشگر از دیگر بخش‌های برنامه است.

نادر گلچین یکم مهر سال ۱۳۱۵ درشهر رشت به دنیا آمد. وی از جمله خوانندگان صاحب سبک بود و صدایی منحصر بفرد داشت و بیشتر آثارش به سال‌های پیش از انقلاب تعلق داشت. "یوسف گم گشته"، "تصنیف مرغ سحر"، "ناوک مژگان"، "قصه شهر عشق"، "مسبب"، "من دیگه بچه نمیشم" و آلبوم‌های (گریز، نفس باد صبا، زلف بنفشه) برخی از آثار وی است.

وی پس از انقلاب آلبومی به نام "گریز" کار مشترکی با فریدون شهبازیان را منتشر کرد.

صدای خاص، تحریرهای شمرده و پخته آوازی با سوز پنهانی، هماهنگ با ساختار ارکستری از ویژگی‌های صدای گلچین بود. وی همیشه سعی می‌کرد با شناخت محدوده صدایش از تمامی ظرفیت‌های صدایی‌اش بهره گیرد. او شعر را به خوبی می‌شناخت و با آهنگسازان و هنرمندان زیادی از جمله فریدون شهبازیان، عماد رام، مجتبی میرزاده، حسن یوسف زمانی، عبدالکریم مهرافشان، عباس خوشدل، همایون خرم، مهدی خالدی، محمد حیدری، فرامرز پایورو... همکاری داشت.

نادرگلچین پس از سال‌ها تحمل رنج بیماری شهریور امسال در بیمارستان گاندی درگذشت.

علاقه مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان دکتر علی شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا مراجعه و یا با شماره‌های 20- 22872818 تماس بگیرند.