سرویس موسیقی هنرآنلاین: مهدی رستمی، نوازنده سه‌تار با اعلام این خبر افزود: 29 سپتامبر به دعوت مرکز هنری باربیکن لندن که یکی از معتبرترین مراکز هنری در دنیاست در قالب جشنواره موسیقی به اجرا خواهیم پرداخت که در قسمت اول کنسرت، گروه موسیقی تریو "اوج" با نوازندگی مایا یوسف نوازنده ساز قانون از کشور سوریه، ادیب رستمی (نوازنده تنبک) و این‌جانب به روی صحنه می‌رود. همچنین این تریو ٢٣ سپتامبر در شهر بیرمنگام نیز به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

این نوازنده سه‌تار افزود: قسمت دوم این کنسرت به اجرای استاد کیهان کلهر و رامبرانت تریو که اخیراً اجراهای بسیار موفقی نیز در ایران داشته‌اند اختصاص دارد که حضور تریو اوج در این کنسرت و در کنار این استاد برجسته موسیقی ایرانی باعث افتخار و مایه دلگرمی ما است.

رستمی درباره قطعاتی که قرار است در این کنسرت اجرا شود گفت: ما نمی‌خواهیم در این کنسرت قطعه مشخصی از ساخته‌های خودمان در موسیقی ایران و یا سوریه اجرا کنیم بلکه هدف دست یافتن به فضایی مشترک و بیان شخصی در آن فضاست، بداهه‌نوازی فصل مشترک بین ما خواهد بود.

این نوازنده سه‌تار درباره تشکیل گروه موسیقی "اوج" گفت: از سال‌ها پیش چه در ایران و چه در لندن و دیگر شهرهای انگلستان به همراه ادیب رستمی پروژه‌هایی را آغاز و اجرا کردیم. "انعکاس سکوت" با حضور هنرمند عزیز خانم تارا جاف با ساز چنگ و همین‌طور ادیب رستمی با کمانچه با رپرتواری از ترانه‌های موسیقی مناطق کرد نشین ایران و عراق یکی از این پروژه‌هاست که از سال 2013 شروع‌شده و همچنان اجراهایی را با این گروه داریم، همین‌طور کنسرت‌هایی با اسم "jazzeast" با گیلاد آتزمون نوازنده برجسته ساکسیفون و کلارینت در قالب موسیقی جز داشتیم و امسال نیز باخانم مایا یوسف نوزانده برجسته‌ی قانون از کشور سوریه که در انگلستان ساکن هستند همکاری خوبی را آغاز کرده‌ایم.

مهدی رستمی درباره دلیل اجرای کنسرت‌های بی‌کلام گفت: علاقه شخصی‌ام و نیاز درونیم در بیان موسیقی بیشتر معطوف به موسیقی بی‌کلام است در چند سال گذشته تلاش‌هایی در قالب‌ساز و آواز نیز داشته‌ام اما همیشه سعی کرده‌ام نگاهی ویژه به کنسرت‌های بی‌کلام داشته باشم. در تمامی کنسرت‌ها بخشی را به دو نوازی سه‌تار و تنبک با همراهی ادیب عزیز اجرا می‌کنیم.

رستمی در پایان در خصوص برنامه‌های آینده‌اش نیز گفت: شرایط کنسرت در ایران تغییر کرده ارگان‌های دولتی و خصوصی که وظیفه حمایت از موسیقی رادارند توجه ویژه خود را معطوف به بخش خاصی از موسیقی کرده‌اند که اجرای ما هیچ ارتباطی با آن بخش ندارد برای همین انتظاری از این دوستان برای حمایت نیست. در تلاشیم که شرایطی در ایران برای اجرا این برنامه و یا دیگر پروژه‌هایمان ایجاد کنیم که بتوانیم با دردسر کمتری به هدفمان برسیم.