به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کار، اولین آلبوم رسمی گروه "هترا"، مشتمل بر هشت قطعه به نام‌های "پیدایش"، "سپیده دم"، "درخشش"، "تعادل"، "ساعت سایه‌ها"، "کوهی در غرب"، "جهان زیرین" و "بازگشت"، ساخته‌وپرداخته شده است که پیش‌فروش آن از طریق سایت "بیپ تونز" آغازشده و به‌زودی نیز در دسترس مخاطبین قرار خواهد گرفت.

این آلبوم روایت کننده یک روز کامل خدای خورشید (شمش) است؛ به هنگام سپیده‌دم، شَمَش خدای خورشیدسوار بر ارابه زرینش از دروازه آسمان بر کوهی در شرق پدیدار می‌شود. او پرتو درخشان خود را بر همه موجودات زمین می‌افکند و تاریکی و بدی را می‌زداید. او همان نیرویی در نور است که راستی را آشکار می‌سازد. به همین دلیل او در میان خدایان و انسان‌ها به‌عنوان نگهبان عدالت و برابری شناخته می‌شود. شمش سفر خود را در آسمان پی می‌گیرد و هنگامی‌که از میانه آسمان گذر می‌کند، سایه‌ها بر روی زمین بلندتر می‌شوند و تاریکی هرلحظه نمایان‌تر می‌گردد تا هنگام غروب که او وارد دروازه غربی آسمان می‌شود و زمین را ترک می‌کند. این دروازه توسط موجودات دهشتناکی که نیمی انسان و نیمی کژدم هستند، پاسداری می‌شود. آن‌ها وظیفه‌دارند تا دروازه را برای شمش بگشایند و پس از عبور او ببندند و به مسافران درباره خطرات نهان پشت این دروازه، هشدار دهند. در پس این دروازه جهان زیرین یا سرزمین بی‌بازگشت قرارگرفته است. جهان زیرین تاریک، پر از گردوخاک و نامطبوع است. همه مردگان در آنجا سرگردان‌اند و به دنبال آب می‌گردند، اما تنها چیزی که برای خوردن می‌یابند خاک است. شمش به جهان زیرین می‌رود تا سرنوشت مردگان را تعیین کند. سپس دوباره هنگام سپیده‌دم، او به زمین‌بر می‌گردد تا بلندی‌ها را روشن سازد. شمش هرروز و هر شب این سفر بی‌پایان را ادامه می‌دهد.

گروه موسیقی "هترا"، از سال ۱۳۹۳ در کنار هم مشغول به کار و ضبط آلبوم "هترا (شمش)" هستند و صادق کیا (نوازنده تنبور)، امیر رضا خاک‌باز (نوازنده سازهای کوبه‌ای)، فرشاد پاسدار (نوازنده گیتار الکتریک)، کیان حجازی (نوازنده گیتار بیس)، هومن منصوری (نوازنده کیبورد) و آروین مقصود لو (صداسازی)، اعضای اجراکننده این اثر را تشکیل می‌دهند. همچنین تهیه‌کننده این کار "کیان حجازی" بوده و "نشر و پخش جوان" به مدیریت نیما جوان توزیع آن را بر عهده داشته است.

آلبوم  موسیقی "هترا (شَمَش)" جمعه ۱۳ مردادماه از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در "فروشگاه فرهنگ" واقع در بلوار کشاورز رونمایی خواهد شد.