به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی، بخش سنتی "هزارصدا" ساعت 18 چهارشنبه چهارم مرداد در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود و در آن حمید متبسم آهنگساز و نوازنده در کنار وحید تاج خواننده و ابراهیم اسماعیلی اراضی شاعر، ترانه‌سرا، منتقد و روزنامه‌نگار  به بررسی و تحلیل آثار گروه‌های شرکت‌کننده و انتخاب گروه برتر خواهند نشست.

متبسم که ششم مرداد به همراه تاج کنسرتی را برگزار خواهند کرد، برای اولین بار به‌عنوان داور در برنامه "هزارصدا" حضور می‌یابند، اما اسماعیلی اراضی پیش از این دو بار به‌عنوان داور در این برنامه حضور یافته بود.

در این برنامه که ششمین برنامه "هزارصدا" و دومین برنامه بخش سنتی هزارصدا در سال جدید است، حسین‌علی شاپور هم به‌عنوان خواننده مهمان اجرای برنامه خواهد داشت. علی شاپور در سال‌های گذشته هم به‌عنوان داور و هم به‌عنوان خواننده مهمان، مهمان برنامه هزارصدا بود.

اول مرداد روز تولد استاد احمد ابراهیمی‌و دوم مرداد سالروز درگذشت استاد مرتضی نی داود است، به همین مناسبت این برنامه به این دو چهره ماندگار موسیقی ایران تقدیم خواهد شد.

"هزارصدا" اولین برنامه مسابقه استعدادیابی موسیقی در داخل ایران و اولین مسابقه منسجم ساز و آواز در تاریخ موسیقی ایران برای معرفی صداها و چهره‌های جدید است که هرماه دو بار و در بخش‌های سنتی و پاپ به مدیریت و اجرای آرش نصیری برگزار می‌شود.

روز برگزاری بخش سنتی هزارصدا اولین چهارشنبه هرماه و روز برگزاری بخش پاپ آن سومین پنج‌شنبه هر ماه است.