گروه معماری هنرآنلاین: استودیو معماری SHoP Architects ساخت باریک‌ترین آسمانخراش جهان موسوم به111 West 57th Street را در نیویورک که به «برج استاین‌وی» مشهور است، به پایان رساند. برنامه ساخت این سازه در ابتدا در سال ۲۰۱۳ اعلام شد و ساخت و ساز آن در محله منحتن از سال ۲۰۱۴ آغاز شد.

این برج با ارتفاع ۴۳۵ متر پس از برج سنترال پارک نیویورک با ارتفاع ۴۷۲ متر، دومین آسمان‌خراش بلند نیم‌کره غربی و بلندترین برج مسکونی دنیای غرب محسوب می‌شود.

برج استاین‌وی که دارای ۸۴ طبقه است و در مجموع ۶۰ واحد را در خود جای داده که در هر طبقه فقط یک اقامتگاه به چشم می‌خورد. این ساختمان همچنین دارای یک استخر شنای ۲۵ متری و سایر امکانات لوکس مانند سالن کنسرت، باشگاه تناسب اندام با تراس و یک اتاق غذاخوری خصوصی است.

باریک‌ترین آسمانخراش دنیا، با نسبت ارتفاع به عرض ۲۴:۱ برای تحمل وزن باید با بالاترین مقاومت بتن در جهان ساخته شده است. بنابراین با استفاده از برخی از قوی‌ترین بتن‌های جهان، با ۱۴۰۰۰ پوند بر اینچ مربع، با میلگرد ۵.۵ میلیون فوتی تقویت شده است.

نمای این برج با نمایی شبیه به پر پرندگان ساخته شده است تا به شکل پلکانی دیده شود و مواد بکار گرفته شده در نمای آن از تراکوتا (نوعی سفال) است که وقتی در نورهای مختلف و از زوایای مختلف دیده می‌شود، رنگ و بافت آن تغییر می‌کند. نمای پشت آن، اما ساده است و به شکل یک مستطیل بلند و باریک نمایان شده است.

«مایکل استرن» از معماران این پروژه گفته است: «تکمیل روبنای برج استاین‌وی یک نقطه عطف در ساخت و ساز است. ما نسبت به طراحی و ساخت این ساختمان بسیار مفتخریم و از به اشتراک گذاشتن آن با نیویورکی‌ها در آغاز به ثمر نشستن کامل آن از جمله نصب قریب‌الوقوع تاج تزئینی آن هیجان‌زده‌ایم.»

معماری داخلی برج توسط در Sofield انجام شده است. قیمت هر واحد در این برج از ۷.۷۵ میلیون دلار برای یک سوئیت تا ۶۶ میلیون دلار برای پنت هاوس آن متغیر است.