گروه معماری هنرآنلاین: استودیو معماری هنینگ لارسن و شرکت مهندسی رامبول یک ساختمان چوبی پلکانی  با نام Marmormolen را در کپنهاک طراحی کردند. این ساختمان یکی از بزرگ‌ترین سازه‌های چوبی معاصر در دانمارک است که دارای امکانات اداری، تجاری و خرده‌فروشی در اسکله نوردهون خواهد بود.

در طی دو سال گذشته منطقه نوردهون کپنهاگ با رویکرد نوآورانه در برنامه‌ریزی شهری شاهد رشد تدریجی بوده و این منطقه ساحلی به نمونه اولیه استفاده از اتوبوس‌های خودران و ساختمان‌هایی با آجرهای بازیافتی تبدیل شده است.

این ساختمان تجاری هشت طبقه چندمنظوره با ۲۸۰۰۰ مترمربع تماما از چوپ ساخته می‌شود. این سازه چوبی به جای انتشار کربن آن را از هوا می‌گیرد و در ساختمان ذخیره می‌کند.

پروژهMarmormolen مجموعه‌ای از مکعب‌های مستطیلی شکل است که بسته به محیط اطراف، ارتفاع آن متفاوت خواهد بود. در مناطق شلوغ به مرتفع‌ترین شکل خود و در مناطق مسکونی به پایین‌ترین نقطه می‌رسد. این مجموعه با زندگی شهری پر جنب‌وجوش، مغازه‌ها، رستوران‌ها و مراکز حمل‌و‌نقل عمومی احاطه شده است.

سازه چوبی دانمارک

ساختمان‌ها به مکعب‌های کوچک‌تر تقسیم شده که هر مکعب سقف مخصوص به خود را دارد و دارای تراس‌ها و باغ‌هایی با مجموعه‌ای از تنوع زیستی، کندوهای زنبور عسل، تولید سبزیجات و ... است. طبقه همکف ضمیمه یک فضای باز عمومی در مجاورت ساختمان است که برای توسعه به عنوان یک تفرجگاه عمومی برنامه‌ریزی شده است. این فضا امکانات رفاهی زیادی را برای مستاجرین مانند رستوان، سالن غذاخوری عمومی و  محلی برای برگزاری رویدادهایی برای بازارهای مختلف و تئاتر را در خود جای می‌دهد.

در طبقات بالا، فضاهای کاری دارای منظره‌ پانوراما از خط افق کپنهاگ را خواهند داشت و  به یک حیاط بزرگ سرسبز با نور مستقیم خورشید دسترسی دارند.

ساخت این پروژه از اوایل سال ۲۰۲۲ آغاز و در سال ۲۰۲۴ افتتاح  خواهد شد.