گروه معماری هنرآنلاین: شاید در این روزها که همه چیز به سمت فضای مدرن پیش می‌‎رود داشتن یک مرکز پست با طرح  نوستالژیک، ساکنین آن محله را به یاد چند دهه گذشته بیاندازد و حس سادگی توام با فضای زیبای سنتی را به فرد منتقل کند.

بنابراین معماران چینی تصمیم گرفتند با طراحی دفتر پست در منطقه وایتان علاوه بر انتقال این حس، به دنبال احیای اهمیت سابق دفاتر پست و بازیابی نقش آن در این منطقه باشند.

طراحان برای بازسازی این مرکز نیاز به برانگیختن حس نوستالژی داشتند. بنابراین آن‌ها با ترکیب سبک زندگی مدرن و سنتی سعی کردند علایق جدیدی را به فرهنگ منطقه تزریق کنند تا مخاطبان بیشتری را از این طریق به سوی خود جذب کنند.

این دفتر پست از سه طبقه با طراحی و دکوراسیون منحصربه فرد و مطابق با نوع فعالیتش طراحی شده است: پیشخوان پست و ایستگاه، نمایشگاه‌های خرده‌فروشی هدایا و سوغات و یک منطقه بازی کودکان که برای کارگاه‌ها و رویدادهای فصلی نیز استفاده می‌شود.

استفاده از فرم‌های نوستالژیک همراه با یک پالت رنگارنگ با رنگ‌های سبز، سفید و سایه‌های پررنگ قرمز همگی ترکیبی از زندگی مدرن و عصر معاصر را به نمایش گذاشته‌اند که در هر بخش و طبقه با جلوه‌ای ویژه میزبان مخاطبان است. همچنین پلکان با مش فلزی سوراخ‌شده، پوشیده شده و در عین حال سطوح نوشتاری کاربردی و ساختارهای نمایشگر خرده فروشی‌ها را در خود جا داده است.

در طبقه دوم  اداره پست بازدیدکنندگان با ساختار پلکانی مشبک، قفسه‌های مختلف با رنگ زرشکی و دو غرفه برای مطالعه که با چرم سبز و نورپردازی سفارشی تزئین شده، روبرو می‌شوند.

طبقه سوم، یک فضای اختصاصی برای بازی کودکان و برگزاری رویدادها است که با پنل‌های موج‌دار از پنجره‌های شیشه‌ای احاطه شده که در واقع از باغ‌های روی پشت‌بام آن منطقه الهام گرفته شده است.