گروه معماری هنرآنلاین: اقامتگاه زیست‌محیطی ناتیلوس با مصرف انرژی صفر بدون زباله در فیلیپین بر اساس کانسپت آرکولوژی که توسط معمار ایتالیایی پائولو سولری ابداع شده، طراحی شده است. 

این استراحتگاه بوم‌گردی با طراحی منحصر به فردخود یک محیط کاملا طبیعی با سیستم‌ها، تجهیزات سبز و آرکولوژی را به نمایش می‌گذارد و می‌تواند نمونه بارز و شاخصی از جدیدترین پروژه معماری سبز در سطح جهانی باشد.

وینسنت کالبو، معمار پروژه، گفته است:« در جهانی که در حال کوچک شدن است، پروژه اقامتگاه بوم‌گردی ناتیلوس می‌خواهد زمینه فعالیت یک بوم‌گردی را با محوریت سه صفر گسترش دهد، انتشار صفر، زباله صفر و فقر صفر. همچنین این پروژه به نوعی پیام‌آور آن است که می‌توان جهان را بدون تحریف آن کشف و اکوسیستم را به جای آلوده کردن احیا کرد. »

برج‌های کوچک در سه شاخه با چشم‌اندازی به سمت طبیعت و انرژی‌های آن قرار گرفته‌اند و در طول روز بهترین دسترسی به نور خورشید را دارند. غرفه‌هایی از گلبرگ‌ها و مرجان‌ها بین مناطق این اقامتگاه طراحی شدند و فضایی اختصاصی را برای تحقیق و پژوهش دانشمندان زیست‌محیطی برای بهبود تنوع‌زیستی فراهم می‌کنند. در مرکز تالاب نیز، یک اوریگامی شامل آزمایشگاه‌ها و مناطق شنا دیده می‌شود که می‌تواند گردشگران و محققان بیشماری را به تعامل ترغیب کند.

پوسته‌های سبز رنگ بزرگ این اقامتگاه هم دقیقا مانند هتل‌های کوچک عمل می‌کنند که بر اساس مسائل زیست محیطی منطقه طراحی شده است.فیلیپین مانند سایر کشورها با چالش‌های زیست‌محیطی بزرگی در ارتباط با صید بی‌رویه ماهی، تغییرات آب‌وهوایی مواجه است.

معماران این پروژه معتقدند:« ساخت این اقامتگاه در واقع واکنش طراحان به این مشکلات زیست‌محیطی است و برای توسعه یک سیستم اجتماعی که نگران سلامت بشر و سیاره است، تلاش می‌کنند.»