گروه معماری هنرآنلاین: پاویون امریکا در هفدهمین دوسالانه معماری ونیز اثر گروهی از معماران و هنرمندان رشته‌های مختلف را  باعنوان «قاب‌بندی چوبی» با کیوریتوی پاول اندرسون و پل پرایزنر در منطقه جیاردینی به نمایش گذاشته است. این پروژه به سفارش دانشکده معماری دانشگاه ایلینوی شیکاگو انجام شده و تاریخچه چوب را به عنوان یک ماده ساختمانی در امریکا را بررسی می‌کند.

قاب‌بندی چوبی یک روش ساخت‌وساز است که در آن قطعات چوبی به هم چسبیده یک اسکلت یا تکیه‌گاه برای ساختمان را تشکیل می‌دهند. این روش در همه جا امریکا به چشم می‌خورد. جایی که مهاجران اولیه مقداری زیادی درخت کاج و صنوبر یافتند و با استفاده از این مصالح ارزان بدون نیاز به مهارت‌های پیچیده نجاری ساخت‌و‌ساز کردند. پل پرایزنر گفته است: «پردازش چوب در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد ساخت و ساز داخلی آمریکا را به دلیل در دسترس بودن و هزینه پایین مواد تشکیل می‌دهد.»

قسمتی از نمایشگاه یک بنای بزرگ ۳طبقه است که توسط کیوریتورها طراحی شده که به عموم مردم اجازه می‌دهد از لحاظ فیزیکی نمونه‌ای از معماری چوبی با اندازه واقعی را تجربه کنند. ساخت این قاب در بیرون از غرفه بخشی از ویژگی‌های سنتی خانه‌های امریکایی مانند اتاق زیرشیروانی، شیروانی‌ها و ایوان را به نمایش گذاشته است.

معماران این پروژه معتقدند که ساختار داخلی غرفه یک روش ساخت را نشان می‌دهد که معمولا مخفی می‌مانده و هیچ‌گاه مورد توجه قرار نمی‌گرفته است. هدف این دو زوج(کیوریتور) معرفی چوب به عنوان یکی از مصالح ساختمانی پایدار است. آن‌ها معتقدند که استفاده از چوب برای محیط زیست سودمندتر از بتن، فولاد و سنگ است.

پل اندرسون توضیح داده است:« ما به‌عنوان معماران و مربیان حرفه‌ای، اغلب بررسی می‌کنیم که چگونه معماری معمولی می‌تواند بستری برای ایده‌ها و گفتمان جدید باشد». در این نمایشگاه همچنین عکس‌هایی از دنیل شی و کریس استرانگ با محوریت صنعت نجاری در ایالات متحده به نمایش در آمده است.

مجموعه اول به آثار دنیل شی که جنگل‌های صنوبر و کاج را به تصویر کشیده است، اختصاص دارد. در مجموعه دوم کریس استرانگ از افرادی که درسطوح مختلف صنعت ساختمانی دخیل بودند، عکاسی کرده است. پاویون امریکا همچنین تعدادی مبلمان چوبی ساخته شده توسط نورمن کلی و آنیا جوورسکا دو معمار برجسته را منطبق بر معماری امریکایی در معرض دید علاقمندان قرار داده است.

کیوریتورهای این غرفه امیدوارند که این تجربه‌ بتواند نگرش به روش ساخت پرکاربرد اما غیرمتعارف معماری امریکا را احیا کند و به معرفی این نوع معماری کمک کند.

هفدهمین دوسالانه معماری ونیز با عنوان «ما چگونه با هم زندگی خواهیم کرد؟» به صورت فیزیکی و آنلاین (biennalepavilions.com) تا ۳۰ آبان (۲۱ نوامبر) میزبان بازدیدکنندگان است.