به گزارش هنرآنلاین، مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کازرون گفت: تخریب خانه بهشتی در بافت تاریخی کازرون بدون استعلام از میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بوده است.

محمدجواد جوکاری اظهار کرد: خانه مرحومه بهشتی (آموزگار بازنشسته) که در دوران حیات او وقف آموزش‌وپرورش شده بود، توسط آموزش‌وپرورش شهرستان کازرون تخریب‌ شده است.

او ادامه داد: این خانه ثبت ملی نبوده، اما دارای ارزش‌های تاریخی و فرهنگی بوده است که بدون استعلام از میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی توسط اداره آموزش‌وپرورش شهرستان کازرون تخریب شده است.

جوکاری بیان کرد: در جلساتی که با اداره آموزش‌وپرورش کازرون داشته‌ایم، این اداره ضمن اعلام همکاری با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، قول مساعد برای ساخت یک دارالقرآن مطابق با معماری اصیل و سابق این خانه تخریب‌‌شده داده است که ساخت این بنا با نظارت و کارشناسی اساتید معماری خواهد بود.

مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس تصریح کرد: کازرون آثار پرشمار تاریخی را در خود جای‌ داده است که با احیا و رسیدگی به آن‌ها می‌توان زمینه‌های مناسبی برای ظرفیت‌های مختلف تاریخی و گردشگری منطقه‌ای ایجاد کرد.

جوکاری خاطرنشان کرد: با همراهی پژوهشگران در حال تدوین حرایم بافت تاریخی کازرون هستیم تا از این اتفاقات جلوگیری شود.