به گزارش هنرآنلاین، دومین وبینار هبیتان با هدف بررسی تجارب معماری خانه‌های مقرون به صرفه (Affordable) و ایجاد آگاهی و دانش عمومی، روز پنج‌شنبه ۳۰ مرداد ماه ۹۹ ساعت ۱۹ برگزار خواهد شد

این وبینار با سخنرانی محمدسعید ایزدی مدیرعامل سابق شرکت بازآفرینی شهری و فرامرز پارسی معمار و ایده‌پرداز احیاء بافت‌های فرسوده غیرشهری همراه است.

پروژه هبیتان به عنوان مجموعه متمرکز روی طراحی مقرون به صرفه در طرح معماری خوب با توجه به لزوم ارتقاء آگاهی و دانش عمومی در زمینه طراحی مقرون به صرفه و معرفی پروژه‌های موفق در این زمینه اقدام به برگزاری وبینارهای خود با موضوع خانه‌های مقرون به صرفه کرده است که در صدد است تا با برگزاری سلسله نشست‌های بازخوانی تجارب و تبادل نظر، نگاهی عمیق‌تر به مسئله مسکن مقرون به صرفه و ملزومات آن داشته باشد.

این سلسله نشست‌ها با محوریت تفکر انتقادی، تبادل دیدگاه‌ها و بررسی تجارب پیشین در حوزه‌های بحران از جمله زلزله، سیل، مهاجرت و وضعیت اقتصادی ابتدا با معرفی سخنران کلیدی مفاهیم مهم و مرتبط با حوزه‌ها را مطرح کرده و در ادامه سخنرانان دیدگاه و تجربیات شخصی خود را پیرامون این موضوع برای مخاطبین بیان خواهند کرد.

در این سلسله وبینارها موضوعاتی همچون، بررسی سیاست‌های کلی معماری در مواجهه با بحران، بررسی تجربیات صورت گرفته در زمینه معماری در مواجهه با بحران و بررسی رویکردهای نوین معماری در مواجهه با بحران در دیگر کشورها بررسی خواهد شد.

این برنامه از سوی موسسه مطالعات راهبردی معماری ایران _ طرح "معماری خوب" به صورت آزاد و رایگان برگزار می‌شود و علاقمندان می‌تواند تا روز چهارشنبه ۲۹ مرداد با مراجه به لینک این رویداد ثبت نام و حضور در این وبینار را رزرو کنند.