به گزارش هنرآنلاین، گروه معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران در هشتمین نشست "معماری معاصر مساجد" به موضوع "گردش در مسجدهای همسایه" و "تجارب مرتبط با معماری مساجد کشورهای حاشیه خلیج‌فارس" می‌پردازد.

در این نشست که با دبیری محمد سعید ایزدی برگزار می‌شود؛ شهاب‌الدین ارفعی مدرس دانشگاه و صاحب‌نظر در عرصه طراحی و ساخت مساجد معاصر و مرمت و بهسازی مساجد کهن به سخنرانی خواهد پرداخت.

این نشست‌ با هدف بررسی و تحلیل تجارب مرتبط با معماری مساجدِ کشورهای حاشیه خلیج‌فارس برگزار می‌شود.

در سلسله نشست‌های "معماری معاصر مساجد" که با حضور استادان و صاحب‌نظران حوزه معماری و شهرسازی از پاییز ۱۳۹۸ به مدت ده جلسه در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود، معماری مساجد به‌عنوان شاخص‌ترین تجلی کالبدی بنیان فرهنگی‌مذهبی جامعه، مورد بررسی قرار گرفته است.

نشست‌های معماری معاصر مساجد، با طرح بنیان نظری آغاز و با معرفی تجارب شاخص معماری معاصر مساجد دنبال می‌شود و در ادامه با استفاده از تجارب شاخص در کشورهای اسلامی و معرفی تجارب داخلی، بیانیه‌ای با خِرد جمعی و اخذ دیدگاه‌های متخصصان تدوین می‌شود و جهت تبدیل‌شدن به یک سند سیاست‌گذاری، به شورای عالی شهرسازی ارائه خواهد شد و با تصویب و ابلاغ آن، راهنمایی برای هدایت صحیح جریان معاصرسازی مساجد فراهم می‌شود.

نشست "گردش در مسجدهای همسایه" روز یکشنبه، ۴ اسفند از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در فرهنگستان هنر واقع در خیابان ولیعصر، تقاطع طالقانی، شماره ۱۵۵۲، برگزار و ورود برای عموم علاقمندان آزاد است.