به گزارش هنرآنلاین؛ مراسم رونمایی شماره جدید نشریه "دال" (۴ و ۵) همراه با نشست "میان‌مایگی در جامعه معماری معاصر ایران" پنجشنبه، ۲۴ بهمن در شهر شیراز برگزار می‌شود.

به نقل از برگزارکننده؛ مجله‌ تحلیلی انتقادی "دال" همواره با دیدگاه آسیب‌شناسی و مستندنگاری پرونده‌هایی را به دست چاپ می‌سپارد که به بیان معضلات و ریشه‌های شکل‌گیری آن در معماری معاصر ایران می‌پردازد.

در نشست رونمایی شماره‌های جدید این مجله در شیراز موضوع "تسری میان‌مایگی" که یکی از پرونده‌های شماره‌ جدید دال است مورد بحث و مداقه قرار خواهد گرفت؛ اینکه حذف اجباری جامعه‌ نخبه باعث خالی‌شدن کرسی‌ها و اشغال سریع آن‌ها توسط میان‌مایه‌ها می‌شود.

وظیفه‌ مغفول نخبگان در تولید و ارائه‌ پارادایم به میان‌مایه‌ها سپرده می‌شود و چون این امر را در توان خود نمی‌یابند به تولید شبه‌پارادایم می‌پردازند. این خوراک مسموم در نهایت در بدنه‌ جامعه‌ اکثریت تأثیر فروکاهنده دارد و منجر به تولید کوتوله‌های موجه می‌شود. تنزل ذائقه‌ عمومی و تقلیل‌گرایی افراطی از عوارض چنین پدیده‌ شومی به‌شمار می‌رود.

در مقابل با تولید و راه‌اندازی جریان اندیشه می‌توان با این پدیده مبارزه کرد و در گام‌های زیرساختی می‌بایست سرعت پدیده‌ی حذف یا فرار نخبه را کم نمود و در حالت آرمانی آن را از چرخه بازایستاند.

در  نشست "میان‌مایگی در جامعه معماری معاصر ایران" محمدرضا حائری، مهرداد ایروانیان، کیوان نریمانی و امین عسلی به سخنرانی خواهند پرداخت.

این نشست روز پنجشنبه ۲۴ بهمن از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ در سالن سینما فرهنگ، مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس در شیراز برگزار می‌شود و ورود برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان است.