به گزارش هنرآنلاین، گروه معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران ششمین نشست‌ معماری معاصر مساجد را با عنوان "مرز تقلید و تغییر در معماری مساجد" با سخنرانی علی طوسی و با دبیری محمد سعید ایزدی برگزار می‌کند.

در این سلسله نشست‌ها که با حضور استادان و صاحب‌نظران حوزه معماری و شهرسازی از پاییز ۱۳۹۸ به مدت ده جلسه در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد، معماری مساجد به‌عنوان شاخص‌ترین تجلی کالبدی بنیان فرهنگی‌مذهبی جامعه، بررسی می‌شود.

نشست‌های معماری معاصر مساجد، با طرح بنیان نظری آغاز و با معرفی تجارب شاخص معماری معاصر مساجد دنبال می‌شود و در ادامه با استفاده از تجارب شاخص در کشورهای اسلامی و معرفی تجارب داخلی، بیانیه‌ای با خِرد جمعی و اخذ دیدگاه‌های متخصصان تدوین می‌شود و جهت تبدیل‌شدن به یک سند سیاست‌گذاری، به شورای عالی شهرسازی ارائه خواهد شد و با تصویب و ابلاغ آن، راهنمایی برای هدایت صحیح جریان معاصرسازی مساجد فراهم می‌شود.

نشست "مرز تقلید و تغییر در معماری مساجد" روز یکشنبه، ۲۲ دی ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر واقع در خیابان ولیعصر، تقاطع طالقانی، شماره ۱۵۵۲، برگزار می‌شود.